НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Структура НАПН України » Установи НАПН України » Інститут вищої освіти »

Інститут вищої освіти НАПН України

Інститут вищої освіти НАПН України – національний науковий центр з розвитку вищої освіти, який здійснює експертну підтримку процесів інтеграції вітчизняної академічної спільноти до Європейського простору вищої освіти та Європейського дослідницького простору.

Директор Інституту – Калашнікова Світлана Андріївна, доктор педагогічних наук, професор.

Інститут створений у червні 1999 р. – у рік започаткування Болонського процесу з метою експертної підтримки інтеграції до цього процесу закладів вищої освіти України.

Науковий потенціал. 

В Інституті працюють 47 осіб, у тому числі 15 докторів і 19 кандидат наук; діють 5 наукових шкіл і 2 спеціалізовані вчені ради.

Основні напрями діяльності та напрями досліджень. 

Інститут здійснює фундаментальні наукові дослідження за напрямами: інтернаціоналізація вищої освіти, інтеграція вищої освіти і науки, політика і врядування у вищій освіті, лідерство та інституційний розвиток вищої освіти, економіка вищої освіти, якість вищої освіти. Об’єктом досліджень учених Інституту є системні закономірності розвитку вищої освіти та їх практичне застосування до реформи вищої освіти України у світлі її інтеграції до Європейського простору вищої освіти та Європейського дослідницького простору.

Вклад у реформування освіти України. 

Фахівці Інституту:

  • внесли вагомий внесок у розроблення – Національної рамки кваліфікацій, Законів України «Про вищу освіту», «Про освіту», «Про наукову та науково-технічну діяльність»; проекту Національної стандартної класифікації освіти; «Національного освітнього глосарію: вища освіта»; методичних рекомендацій з розроблення стандартів вищої освіти та ін. ;
  • є членами – Національної команди експертів з реформування вищої освіти в Україні; робочих груп Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти України; акредитаційної комісії України та ін.

Членство у міжнародних і зарубіжних організаціях. 

Фахівці Інституту є членами:

  • міжнародних фахових організацій, зокрема, Європейської асоціації освітнього права і політики (Бельгія), Центрально-європейської асоціації філософів освіти (Чехія), Асоціації філософської педагогіки (Польща), Товариства Берталанфі (Австрія) та ін.;
  • редакційних рад міжнародних і зарубіжних наукових видань «Journal of Youth Studies» (Сполучене Королівство), «Kulturaі Wychowanie» (Польща), «Edukacia Miedzkulturowa» (Польща), «Scientific Studies» (США), «International Journal of Universities and Leadership» та ін.

Періодичні видання. 

Інститут є засновником і співзасновником наукових фахових видань «Філософія освіти. Philosophy of Education», «International Journal of Universities and Leadership».

Наукові заходи. 

Інститут є співорганізатором низки міжнародних науково-практичних конференцій: «Європейська інтеграція вищої освіти України у контексті Болонського процесу», «Університет і лідерство», «Освіта і доля нації», «Особистість студента та соціокультурне середовище університету в суспільному контексті».

Міжнародні проекти. Станом на 1 березня 2019 р. Інститут виконує такі міжнародні проекти  «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» (2018-2019 роки), «Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України» (2016-2019 роки), «Імплементація системи забезпечення якості освіти через співпрацю Університет – Бізнес – Уряд у ЗВО» (2017-2020 роки), «Структурована співпраця в області докторських досліджень (підготовки), підготовки з універсальних навичок та академічного письма в регіонах України» (2016-2019).

Підготовка фахівців. 

Інститут здійснює підготовку кадрів вищої наукової кваліфікації через аспірантуру та докторантуру за спеціальністю «011 – Освітні, педагогічні науки». Зокрема реалізує дві освітньо-наукові програми підготовки докторів філософії: «Викладання і навчання у вищій освіті», та «Політика і лідерство у вищій освіті».

Станом на 1 березня 2019 р. в аспірантурі Інституту навчається 23 аспіранти. 

Контакти:

адреса: 01014, Україна, м. Київ, вул. Бастіонна 9;

тел./факс: +380 (44) 286-6804;

e-mail: ihed@ihed.org.ua
web: ihed.org.ua