Вийшов друком збірник матеріалів «Використання системи комп’ютерного моделювання в умовах дистанційного навчання» (за заг. ред. С. Г. Литвинової., О.М. Соколюк) адресований всім, хто впроваджує ІКТ в освітній процес.
Збірник матеріалів присвячено використанню результатів наукового дослідження «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентностей учнів з природничо-математичних предметів», що виконувалося в Інституті інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України.
У збірнику представлені матеріали доповідей Всеукраїнського науково-методологічного семінару, що був проведений 10 січня 2020 року у м. Києві. Значну увагу приділено аспекту використання системи комп’ютерного моделювання в умовах дистанційного навчання в закладах загальної середньої освіти. Зміст матеріалів віддзеркалює наукові, методичні і практичні напрацювання наукових співробітників відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Інституту геохімії навколишнього середовища НАН України, учителів математики, хімії, біології, інформатики, фізики та географії, адміністраторів шкіл, гімназій та ліцеїв України.
У двох розділах: Системи комп’ютерного моделювання в освітньому процесі та Організація дистанційного навчання в закладах освіти, розміщено відомості про вдалі практики застосувань та методичні поради щодо використання відео Microsoft Stream, сервісу Kahoot, платформи для відео-дискусій Flipgrid, Microsoft Forms, Microsoft Тeams, мобільних додатків доповненої та віртуальної реальності, Minekraft, Maxima та ін.
Багато ілюстрацій, покрокові інструкції для учителів закладів загальної середньої освіти, викладачів і студентів педагогічних закладів вищої освіти, слухачів курсів ІППО. Багато корисної інформації для тих хто організовує і проводить навчання у дистанційній і змішаній формах. Швидке створення опитувальників, тестів, інструкцій для практичних занять, використання хмарних сервісів і мейкерського простору, активізація дослідницької діяльності учнів, сприйняття і відчуття у цифровому середовищі.
Матеріали розміщено у відкритому доступі. Завантажити можна з Електронної бібліотеки НАПН України за посиланням:https://lib.iitta.gov.ua/721636
Ольга ПІНЧУК,
заступник директора
Інституту інформаційних технологій
і засобів
навчання НАПН України
17:27 01.09.2020