НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Підписання угоди про розвиток паліативної та хоспісної допомоги в Україні

6 червня 2012 р. укладено угоду про співпрацю між Національною академією педагогічних наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги». Підписали угоду за НАПН України президент В.Г. Кремень, за ВГО  «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» – голова правління В.М. Князевич.

Ухвалення зазначеної угоди про співпрацю має на меті в цілому захист інтересів громадян і розбудову громадянського суспільства, сприяння розвитку системи паліативної та хоспісної допомоги в Україні.

За визначенням ВООЗ, паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню (оцінці) проблем, що виникають, та проведення адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки. Паліативна допомога дітям представляє собою спеціальну, однак споріднену з паліативною допомогою дорослих, сферу. До принципів дитячої сфери відноситься також активна повна турбота про фізичний стан, розумові здібності й душевний стан дитини, що також включає надання підтримки родині.

Необхідною складовою наступної спільної роботи є створення та популяризація суспільної думки щодо важливості паліативної та хоспісної допомоги в українському суспільстві, а також окреслення місця педагогічної науки у процесі розвитку паліативної допомоги в Україні.

У цьому руслі визначено напрями співпраці  між сторонами, серед яких:

  • сприяння розвитку педагогічних, зокрема андрагогічних і психологічних досліджень у сфері паліативної і хоспісної допомоги, розроблення на цій основі методичних рекомендацій, нормативних і законодавчих актів у галузі паліативної та хоспісної допомоги особам, які її потребують;
  • проведення спеціалізованого навчання соціальних працівників, волонтерів, членів сімей щодо надання паліативної допомоги;
  • організація та проведення просвітницьких заходів щодо ознайомлення населення з проблемами, що мають місце в процесі роботи з паліативними хворими;
  • інформативно-консультативна підтримка фахівців, які надають паліативну опіку;
  • проведення заходів щодо благодійної діяльності та волонтерства у сфері надання паліативної допомоги тощо.

Серед очікуваних результатів співпраці – усталення суспільної думки щодо подальшого формування сфери паліативної і хоспісної допомоги в Україні, започаткування педагогічних і психологічних досліджень у зазначеній сфері та впровадження їх результатів у практичну діяльність.

Прес-служба НАПН України
15:53 06.06.2012