НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Варшавські зустрічі наукової громадськості України і Польщі

17-18 травня у Варшаві відбулися зустрічі українських і польських учених у галузі педагогічної науки. Українську делегацію очолив президент НАПН України В.Г. Кремень. Під час зустрічі у Посольстві України в Польщі було презентовано монографію академіка НАН України і НАПН України В.Г. Кременя «Filozofiaantropocentyzmuwedukacyjnejprzestrzeni» («Філософія антропоцентризму в освітній перспективі»), яка здобула  високу оцінку польського наукового загалу.

Зустріч у Посольстві України в Республіці Польща зібрала відомих польських вчених, ректорів вищих навчальних закладів, працівників науково-дослідних інститутів, представників міністерства праці і соціальної політики Польщі. У складі української делегації були академік НАН і НАПН України В.П. Андрущенко, академік НАПН України Н.Г. Ничкало, члени-кореспонденти НАПН України А.І. Кузьмінський, О.С. Падалка, завідувач кафедри Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького О.А. Біда, а також десять студентів з Черкаського національного університету, Житомирського педагогічного університету імені Івана Франка й Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. У ході зустрічі було проаналізовано напрями польсько-української співпраці в галузі педагогічної науки й визначено перспективи її подальшого розвитку. З оцінкою спільної роботи й планами на майбутнє виступив Президент Комітету педагогічних наук Польської Академії Наук, відомий польський дослідник альтернативної освіти, професор Богуслав Сліверський.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща професор М.З. Мальський високо оцінив результати співпраці НАПН України та Комітету педагогічних наук Польської академії наук і вручив дипломи Посольства польським науковцям та вищим навчальним закладам, які беруть активну участь у розвитку українсько-польської співпраці в галузі науки і освіти. Нагороди Національної академії педагогічних наук України отримали відомі польські вчені, серед них професори Т. Александер, Х. Беднарчик, А. Богай, Ф. Квятковський, Т. Левовицький, С. Мєшальський та ін.

Важливою подією цієї зустрічі була презентація монографії В.Г. Кременя, виданої в Польщі, «Filozofiaantropocentyzmuwedukacyjnejprzestrzeni» («Філософія антропоцентризму в освітній перспективі»). Великий інтерес серед польських науковців до книги українського вченого підтвердили у своїх виступах знані польські професори Тадеуш Левовицький і Франтішек Шльосек. Висловлюючи слова вдячності Комітету педагогічних наук ПАН, В.Г. Кремень підкреслив методологічне значення спільних наукових пошуків вчених для модернізації систем освіти обох країн.

Відбулася також презентація виданої в Україні останньої книги Тадеуша Новацького, засновника педагогіки праці (який пішов із життя минулого року), «Світ мрій». Зі словом про філософсько-педагогічні ідеї Т. Новацького – почесного доктора Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, – а також про перспективність його концептуальних ідей виступили академіки В.П. Андрущенко і Н.Г. Ничкало.

В Академії спеціальної педагогіки імені М. Гжегожевської у Варшаві відбулася конференція, присвячена підсумкам міжнародного наукового конкурсу «Науковий дебют – 2011 – Сталий розвиток», ініціатором якої виступив 24-й  президент Європейського парламенту, відомий польський політик Єжи Бузек. За результатами конкурсу кращі наукові роботи 28 польських та 22 українських студентів були рекомендовані до відзначення й публікації у міжнародному збірнику наукових праць. Студенти отримали нагороди та збірник наукових праць, в якому опубліковані їхні статті. Професор Єжи Бузек, який спеціально прибув на конференцію з Брюсселю, висловив пропозицію для НАПН України стати співорганізатором Міжнародного конкурсу «Науковий дебют – 2012 – Сталий розвиток», що відкриває нові можливості для подальшого розвитку українсько-польської співпраці в галузі освіти і науки.

Цікавою подією було також засідання Сенату Академії спеціальної педагогіки імені М. Гжегожевської у Варшаві. У виступі професор Є. Бузек висвітлив проблеми вищого шкільництва у діяльності Європейського парламенту. Президент НАПН України В.Г. Кремень охарактеризував сучасні проблеми розвитку вищої школи в Україні, зупинившись на проблемах. Питання, що надійшли обом доповідачам, свідчать про небайдуже ставлення до процесів розвитку вищої школи в країнах ЄС, а також про великий інтерес до інноваційних процесів у розвитку освіти і науки в Україні.

За сприяння розвитку українсько-польської співпраці в галузі педагогічної науки професора Єжи Бузека нагороджено почесною відзнакою НАПН України «Григорій Сковорода».

Прес-служба НАПН України
12:57 05.06.2012