НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Презентація книг в рамках Дня науки

30 травня у Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О. Сухомлинського НАПН України відбулася презентація нових книг почесного доктора Національної академії педагогічних наук України І.М. Старикова для науковців, викладачів ВНЗ, студентів, учителів, бібліотекарів. Лейтмотивом презентації була думка «Наука – практичній педагогічній діяльності».

Доктор педагогічних наук, професор Ілля Мойсейович Стариков нині є завідувачем кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського. На творчому рахунку вченого сім винаходів, понад 400 статей з проблем професійної педагогіки та соціальної психології, 16 навчальних посібників, 20 підручників та монографій, виданих в Миколаєві, Києві, Москві та Санкт-Петербурзі, а також художньо-літературні збірки коротких оповідань і ліричних мініатюр «Спілкування з небом» (2004), «В очікуванні клювання» (2007). 

Нинішня презентація відкрила спеціалістам дві нові книги «Психологія взаєморозуміння в конкретних ситуаціях» (2011) і «Таїнства історії» (2010),.

У книзі «Психологія взаєморозуміння в конкретних ситуаціях» розглядаються приклади конкретних життєвих ситуацій, в яких автор розбирає типові прорахунки і помилки, що допускають батьки і педагоги через нестачу психолого-педагогічних знань. Видання приваблює наведеними тестовими питаннями і відповідями, які дозволять читачеві самому перевірити правильність вибраних ним способів дій. 

Книга «Таїнства історії» – це 45 новел про видатних історичних діячів, серед яких «Сон Зиґмунда Фрейда», «Купання Фрідріха Ніцше», «Питання Альберта Ейнштейна», «Головне відкриття Жуля Верна», «Паломництво Миколи Гоголя» та ін. Автор, професійно вивчаючи мотиви людських взаємин, у своїх новелах відображає складні, таємничі психологічні зв'язки в діях і вчинках видатних людей минулого, подає їх сприйняття очима нинішнього покоління. 

Обидва видання сприяють формуванню аналітичних психолого-педагогічних здібностей, стають у пригоді в процесі практичного розв’язання різноманітних педагогічних ситуацій.



14:59 31.05.2012