НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Презентація напрацювань науковців Академії до Міжнародного Дня культурного різноманіття

У  Президії НАПН України відбувся всеукраїнський науково-практичний семінар для методистів і викладачів дисциплін художньо-естетичного напряму, представників Міністерства культури України, профільних видавництв, присвячений  Міжнародному Дню культурного різноманіття (21 травня)  і  Міжнародному тижню освіти в галузі мистецтва, який відповідно до резолюції  Генеральної конференції ЮНЕСКО (36/С55) відзначатиметься протягом четвертого тижня травня, починаючи з цього року.

Під час роботи cемінару, який проводився спільно Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України й Інститутом проблем виховання НАПН України, були обговорені методичні рекомендації щодо вивчення дисциплін художньо-естетичного напряму у 2012/2013 н. р., підготовлені Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (О.Я. Коваленко).  

На семінарі презентована нова навчальна програма «Мистецтво» для 5–9 класів, розроблена міжвідомчою групою під керівництвом провідного наукового співробітника Інституту проблем виховання Л.М. Масол.

Також презентовано нові підручники для 1 класу, які стали переможцями (1 і 2 місця) всеукраїнського конкурсу і отримали гриф Міністерства освіти та науки, молоді і спорту України: «Музичне мистецтво» Л.С. Аристова (ВД «Освіта») та «Музичне мистецтво» О.В. Лобова («Школяр»); «Образотворче мистецтво» О.В. Калініченко (ВД «Освіта») і «Образотворче мистецтво» М.І. Резніченко, С.К. Трач («Навчальна книга – Богдан»); «Мистецтво» О.В. Гайдамака («Генеза»).

За результатами наукового дослідження, здійсненого співробітниками Інституту проблем виховання НАПН України (керівник проекту Л.М. Масол), громадськості представлене видання «Мистецька освіта в Україні: розвиток творчого потенціалу в XXI столітті», що включає  аналіз сучасного стану мистецької освіти в нашій державі та перспектив її розвитку з урахуванням документів ЮНЕСКО. Дослідження охоплює дошкільну, загальну середню, позашкільну, спеціалізовану та професійну мистецьку освіту, а також художньо-освітню діяльність установ культури – бібліотек, музеїв, театрів, філармоній. Опубліковане трьома мовами (українською, російською, англійською). В обговоренні академік О.В. Сухомлинська високо оцінила професійний рівень здійсненого дослідження, яке охопило всі структурні компоненти мистецької освіти України від дошкілля до вищої і післядипломної освіти, а також висловила сподівання, що презентована книга, яка містить статистичні дані й різнобічну інформацію, систематизовану за напрямами освіти, буде корисною для істориків педагогіки,  фахівців з порівняльних досліджень.



18:23 30.05.2012