НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Візит української делегації до Брюсселю

За результатами участі українських студентів у міжнародному проекті "Науковий дебют – 2011. Сталий розвиток", на запрошення пана Єжи Бузека, колишнього Голови Європейського Парламенту, Депутата Європейського Парламенту від Республіки Польща, доктора наук, професора, інженера, з 7 до 9 травня 2012 року у Брюсселі (Королівство Бельгія) перебувала  українська делегація у складі професора Н.Г.Ничкало, академіка-секретаря Відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук україни, професора А.І.Кузьмінського, ректора Національного університету імені Б.Хмельницького, член-кореспондента  НАПН України, доктора педагогічних наук, та І.Стратійчука, студента V курсу Черкаського національного університету імені Б.Хмельницького.

У зустрічі також взяли участь 27 польських студентів, вчителів гімназій і ліцеїв, викладачів вищої школи, керівників науково-методичних осередків – активних учасників освітніх наукових проектів, започаткованих професором Єжи Бузеком, що реалізуються під його патронатом.

Членів делегації вразила радісна й демократична обстановка  у ході зустрічі. Професор Єжи Бузек тепло й сердечно вітався зі своїми земляками – активними учасниками започаткованих ним проектів.

З особливою увагою професор Єжи Бузек звернувся до української делегації, подякував за прийняття його запрошення, а також за участь у міжнародному проекті "Науковий дебют – 2011 – Сталий розвиток".

Мета проекту полягала в залученні студентів до інноваційної наукової діяльності, формуванні в них критичного мислення в процесі самостійного наукового пошуку та підготовці авторської наукової статті з проблеми сталого розвитку. Участь у цьому конкурсі допомогла молодим науковцям не лише зробити перші кроки у дослідницькій діяльності, а набула значно ширшого значення. Проект активізував процес обміну науковими ідеями, думками, надбаннями прогресивної польської та української студентської молоді на міжнародному рівні.

Уперше українські студенти, завдяки ініціативам депутата Європейського Парламенту, професора, доктора хабілітованого, інженера Єжи Бузека, отримали можливість конкурувати на європейському рівні з науковими роботами, присвяченими проблемам сталого розвитку.

Найактивнішими й наполегливішими виявились студенти саме Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Житомирського державного педагогічного університету імені І.Франка, Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. Загалом було отримано 236 робіт, з яких відібрано 22 найвагоміші для публікації у міжнародному збірнику студентських наукових робіт. Автори найкращих робіт (Ігор Стратійчук – лауреат, Ольга Міняйло, Олександра Свєшнікова, Юлія Скорик, Яна Никогда, Анна Лесич, Ольга Тютенко, Олексій Антонов, Любов Лозовська, Галина Мазур) презентували власні здобутки на науковій конференції в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві 18 – 19 травня 2012 року.

Після такої приємної, емоційно насиченої вступної частини, професор Єжи Бузек висвітлив деякі історичні аспекти становлення і розвитку Європейського Союзу, зупинився на сучасній політиці Європейського Союзу, на проблемах в її розв’язанні. Висловив свою точку зору щодо подальшого розширення Європейського Союзу, зокрема, щодо виняткової важливості й об’єктивної потреби вступу України до Європейського Союзу, висвітлив своє бачення подальшого розвитку співпраці Польщі та України в галузі економіки, освіти, науки і культури, а також наголосив на важливості активної участі учнівської і студентської молоді у проектах Європейського Союзу, зокрема, у проекті "Науковий дебют – Сталий розвиток". Професор Бузек запропонував НАПН України взяти участь у наступному проекті «Науковий дебют - 2012» на правах співорганізатора.

У своєму виступі професор Н.Г.Ничкало подякувала його за патронат над IV українсько-польським науковим форумом, за запрошення НАПН України до участі в науковому конкурсі "Науковий дебют – 2011 – Сталий розвиток". Водночас, поінформувала про структуру та головні напрями діяльності НАПН України, а також про системну співпрацю з Польською академією наук, Комітетом педагогічних наук ПАН, про спільні конференції та науково-видавничу діяльність, зокрема про видання 13 наукових українсько-польських щорічників "Професійна освіта: педагогіка і психологія".

У ході візиту до Брюсселя члени української делегації відвідали Військовий музею НАТО, відкритий у жовтні 2011 року професором Єжи Бузеком, взяли участь у засіданні Європарламенту, на якому обговорювався комплекс економічних, політичних, соціально-культурних та інших проблем, що виникли в Європі після Другої світової війни. У своєму виступі нинішній Голова Європарламенту Мартін Шульц, позитивно оцінивши діяльність попереднього Голови професора Єжи Бузека, виклав низку невідкладних завдань, які мають розв’язувати Європейський Парламент, Європейська Комісія та інші міжнародні інституції. Серед них було привернуто особливу увагу до сучасних проблем розвитку освіти і науки, її модернізації в умовах глобалізаційних та інформаційних процесів.

Відділ міжнародних наукових зв`язків
12:03 24.05.2012