1 грудня 2015 року в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського було проведено круглий стіл, присвячений 25-річчю від дня заснування Української Асоціації Василя Сухомлинського.
У великій читальній залі бібліотеки відбулося засідання Української асоціації Василя Сухомлинського на чолі з її головою Олександрою Савченко, співголовою –академіком-секретарем відділення загальної педагогіки та філософії освіти Ольгою Сухомлинською. Загалом були присутніми члени асоціації – сухомлиністи – науковці, які займаються вивченням і популяризацією спадщини педагога-гуманіста Василя Олександровича Сухомлинського, однодумці – представники мас-медіа, працівники ДНПБ України імені В.О. Смухомлинського.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернулась директор бібліотеки Лариса Березівська. Наукові сторінки історії руху сухомлиністів та узагальнення роботи асоціації представила Олександра Савченко. Про тривалу співпрацю з іноземними прибічниками вчення і прихильниками Василя Сухомлинського розповіла Ольга Сухомлинська. З повідомленнями щодо різних історичних моментів у розвитку і діяльності асоціації виступили директор Педагогічного музею України Олександр Міхно, заступник директора з наукової роботи ДНПБ імені В.О.Сухомлинського Людмили Заліток, завідувач відділу педагогічного джерелознавства та бібліографії ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського Тетяна Філімонова.
З доповідями про освітню практику, що грунтується на ідеях Василя Сухомлинського, виступила директор ДНЗ «Ялинка» (м. Бровари) Тетяна Тоцька та директор ЗОШ І-ІІІ ступенів м. Бровари Оксана Мельник.
Завідувач відділу історії
педагогіки Інституту педагогіки НАПН України Наталія Дічек, член асоціації Людмила
Бондар, член НСЖУ України Сусанна Каракоз у виступах оцінили
культурно-просвітницький вклад асоціації у розвиток українського суспільства.
Роль Асоціації у популяризації спадщини
В.О.Сухомлинського у бібліотечній сфері (а це понад 160 тисяч освітянських
бібліотек) висвітлила завідувач відділу наукового та прикладного
бібліотекознавства ДНПБ України імені В.О.Сухомлинського Ірина Хемчян. Про вклад наукових журналів розповіли головні редактори:
«Рідної школи» – Анжеліна Пугач і «Початкової школи» – Алла Лук’янець.
В обговоренні проблем розвитку діяльності Асоціації взяли участь академік НАПН України Надія Бібік, учений секретар відділення загальної педагогіки та філософії освіти Григорій Пустовіт. Завідувач сектору науково-аналітичної обробки та поширення інформації НАПН України Лідія Ткаченко запропонувала новий напрям поширення ідей Василя Сухомлинського – науково-популярні публікації науковців, а також публікації художніх мініатюр педагога із методичним супроводом на шпальтах видань для освітян та батьків з метою спільного міркування дітей та дорослих.
У рамках круглого столу демонструвалася виставка, присвячена історії Українських педагогічних читань «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю», що проводяться в Україні з 1994 року і географія яких досить широка: Кіровоград, Луцьк, Тернопіль, Вінниця, Чернігів, Київ, Черкаси, Полтава, Харків, Миколаїв, Одеса, Херсон, Луганськ, Донецьк, Київ.
За вагомий внесок у вивчення і популяризацію спадщини В.О. Сухомлинського та у зв’язку з 25-річчям діяльності асоціації члени Української асоціації Василя Сухомлинського та активні популяризатори були відзначені грамотами.Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України був нагороджений колектив Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського.
10:25 08.12.2015