
12 листопада 2015 року відбулася зустріч президента НАПН України Василя Кременя із представниками DVV International в Україні. Предметом обговорення на зустрічі була співпраця Національної академії педагогічних наук України з Представництвом німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» DVV International в Україні.
У зустрічі взяли участь регіональний директор представництва DVV International по Україні, Білорусі, Молдові, доктор філософії, пані Аніта Якобсоне, директор DVV International в Україні Олег Смірнов, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України Нелля Ничкало, заступник начальника відділу наукових і керівних кадрів та міжнародних наукових зв’язків НАПН України Параска Доценко, завідувач сектору науково-аналітичної обробки та поширення інформації Лідія Ткаченко.
Співпраця Національної академії педагогічних наук України з Представництвом німецької неурядової організації «Німецьке об’єднання народних університетів» DVV International в Україні триває понад рікна виконання положень двосторонньої угоди, укладеної 5 листопада 2014 року.
Українські вчені опрацьовують спектр наукових проблем, пов’язаних з освітою дорослих, вже понад півтора десятиліття. Проте за фінансової підтримки та організаційної допомоги DVVInternationalупродовж року здійснено важливі кроки на шляху до реалізації стратегії освіти впродовж життя в Україні. Так, організовано навчальні поїздки представників наукових інституцій НАПН України до Білорусі, Естонії і Молдови; у 2014 році успішно проведено Форум «Європейський Союз – Україна: освіта дорослих» і видано відповідні матеріали; створено громадську спілку «Українська асоціація освіти дорослих»; успішно проведено Міжнародні дні освіти дорослих на Львівщині у 2015 р. та ін.
Під час зустрічі Василь Кремень відзначив важливість спільних зусиль НАПН України та DVVInternational у сфері розвитку освіти дорослих в Україні, наголосив на тому, що науковий потенціал НАПН України дає можливість розв’язувати найскладніші проблеми в цій галузі, зокрема здійснити відповідні заходи щодо її законодавчого забезпечення. У цій царині НАПН України вбачає DVVInternational як свого стратегічного партнера.
Також було окреслено та обговорено напрями співпраці на 2016 рік.
15:20 12.11.2015