НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Науково-практичний семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві»

6 листопада 2015 року  в Інституті психології імені Г.С.Костюка НАПН України відбувся науково-практичний семінар «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві».

Семінар став першим із науково-практичних заходів, що проводяться Інститутом психології імені Г.С.Костюка НАПН України в  контексті святкування 70-річчя наукової діяльності Інституту.

Організаторами семінару виступили Національна академія педагогічних наук України (відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України); Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної психології); Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

Семінар проходив під патронатом Європейської мережі  організаційних психологів та психологів праці – European Network of Organizational and Work Psychologists (ENOP).

 У семінарі взяли участь близько ста осіб з різних міст України (Біла Церква, Запоріжжя,  Дніпропетровськ, Кам’янець-Подільський, Київ, Луцьк, Львів,  Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Умань та ін.). Учасники семінару представляли психологічні служби системи середньої та вищої освіти, кафедри психології вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти,  громадські та волонтерські організації та ін.

Мета семінару полягала в обговоренні досвіду  роботи організаційних психологів та психологів, які працюють в інших напрямах психології, щодо надання психологічної допомоги різним категоріям населення в умовах соціальної напруженості у суспільстві, а також визначення психолого-організаційних шляхів та умов покращення цієї роботи.   

На семінарі було обговорено важливі психологічні проблеми в руслі теми семінару.

До першої групи було віднесено проблеми, які стосуються  надання психологічної допомоги військовослужбовцям, які постраждали внаслідок воєнних дій в зоні АТО.

Другу групу склали проблеми, які стосуються надання психологічної допомоги вимушених переселенцям.  

Третя група стосувалася обговорення проблем  профілактики емоційного вигорання у фахівців, які надають психологічну допомогу в умовах соціальної напруженості.  

Четверта група стосувалася методів роботи організаційних психологів щодо підвищення психологічної культури персоналу організацій та населення в ситуації кризи в суспільстві та  взаємодії державних та волонтерських, громадських організацій щодо надання психологічної допомоги.

Потрібно зазначити, що питання, обговорені на семінарі, викликали жвавий інтерес в учасників семінару, супроводжувалися активною дискусією,  емоційним співпереживанням проблемам, що постали перед сустпільством.

На заключення було прийнято рішення щодо посилення дослідження  психологічних проблем, що виникають в умовах соціальної напруженості в суспільстві, та надання психологічної допомоги різним групам населення  розробити та  провести такі заходи:

  • створити спеціальну робочу групу в складі УАОППП для подальшого аналізу та осмислення даних проблем;
  • підготовувати за результатами роботи семінару  науково-методичний посібник «Технології роботи організаційних психологів в умовах соціальної напруженості в суспільстві» (за ред. Маскименка С.Д., Карамушки Л.М.);
  • провести міжнародну науково-практичну конференцію «Досвід України та країн Європейського Союзу у вирішенні актуальних проблем психології в сучасних соціально-політичних умовах» (грудень 2015 р., м.Київ);
  • провести міжнародну науково-практичну конференцію «Психологія посттравматичного оновлення: правовий, організаційний та психологічний  аспекти» (червень 2016 р., м.Одеса);
  • підтримувати співпрацю з державними та громадськими організаціями, які працюють в означеному напрямку;
  • залучати членів УАОППП до розробки та підготоки соціальних проектів для надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок кризових травмівних подій.

Прес-служба НАПН України
10:23 09.11.2015