НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Василь Григорович Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України зустрівся з Деном Е.Девідсоном, Президентом Американських рад з міжнародної освіти

У зустрічі взяли участь Девід Пейтон – Віце-президент, голова офісів закордонних представництв Американських рад з міжнародної освіти, Христина Пенджола-Вітович – директор представництва Американських рад з міжнародної освіти в Україні, Ярема Бачинський – керівник Програми "Альянс Юсеті".

Українську сторону представляли – Володимир Іларіонович Луговий,  віце - президент НАПН України, Олександр Іванович Ляшенко - академік-секретар  Відділення загальної середньої освіти НАПН України, Параска Петрівна Доценко – начальник відділу міжнародних наукових зв’язків НАПН України.

Співробітництво України та Сполучених Штатів Америки в галузі освіти здійснюється  з травня 1992 року відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом США про гуманітарне та техніко-економічне співробітництво.

Працюючи упродовж майже чотирьох десятиліть у США, Росії та Євразії, а також понад тридцяти країнах Азії, Близького Сходу і Південно-Східної Європи, Американські Ради прагнуть розширити діалог між студентами, вченими, педагогами та спеціалістами щодо поліпшення навчання і взаємної поваги в громадах та суспільствах.

Американські Ради з міжнародної освіти виникли у США в 1974 році як Американська Рада викладачів російської мови та літератури. Метою організації було сприяти навчанню та дослідженням в галузі російської та англійської мов, а також розвиток співробітництва між вченими і викладачами США, Росії та інших республік колишнього СРСР в галузі лінгвістики, філології та регіонознавства.

У 1987 році радою директорів було створено організацію «Американська Рада зі співпраці в галузі освіти і вивчення мов», яка незабаром стала лідером у проведенні програм, що фінансуються урядом США.

У 1998 року організація отримала нову назву - Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS. Ця назва відображає як сферу діяльності, так і структуру організації. За понад тридцять років свого існування Американські Ради стали однією з провідних американських організацій у сфері міжнародної освіти. Американські Ради щорічно проводять більше 30 обмінних і навчальних програм, розвивають партнерські відносини між вченими та інституціями в США і країнах Євразії. Американські Ради мають понад 30 офісів у різних країнах світу.

В Україні Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS зареєстровані з 2000 року.

Нині Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS проводять в Україні конкурсні програми, що фінансуються урядом США, організовують для випускників цих програм конференції та семінари на допомогу їхньому професійному розвиткові та спілкуванню, забезпечують роботу Консультаційного центру з освіти в США та проведення стандартизованих тестів, розвивають зв'язки з навчальними закладами регіону.

Програми Американських Рад:

  • FLEX(Програма обміну майбутніх лідерів), заснована у 1992 році, як основна програма Євразійської шкільної ініціативи Акту на підтримку свободи, спрямована на учнів 8-10 класів середніх загальноосвітніх закладів. В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів.Фіналісти отримують гранти на 1 рік навчання в середніх загальноосвітніх закладах США та проживають у сім'ях. За час існування програми обміну майбутніх лідерів близько 4500 школярів України відвідали США
  • Відкритий світ

Мета програми: формування кращого взаєморозуміння між Україною та США шляхом надання майбутнім лідерам України можливості безпосередньо спостерігати та пізнавати досвід американського ділового та громадського життя. Набір до Програми зорієнтований на залучення лідерів неприбуткових організацій, ділових кіл і всіх урядових рівнів (національних, регіональних, місцевих). Наприклад, у 2009/2010 н.р. відбувся візит 220 осіб з України.

1 квітня 2007 року в рамках роботи Американських Рад з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS в Україні було започатковано «Програму сприяння зовнішньому тестуванню в Україні».

Альянс-USЕТІ є Альянсом Глобального Розвитку, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і об'єднує Американські Ради та 14 інших партнерів з метою забезпечити сталість зовнішнього незалежного оцінювання як засобу сприяння економічному розвитку через прозорість та якість вищої освіти в Україні.

Співпраця З 2010 року Національної академії педагогічних наук України з Альянсом почалась у 2010 році..

Метою зустрічі українських і американських вчених  було обговорення розвитку співпраці НАПН України та її установ з Американськими радами з міжнародної освіти.

Прес-служба НАПН України
16:48 13.04.2012