
16 вересня на третьому пленарному засіданні VI Українсько-польського форуму «Освіта для сучасності» про законодавчі ініціативи у сфері освіти у контексті євроінтеграції України доповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич. Саме у цей день, наголосила вона, відбудуться комітетські слухання з обговорення проектів законів України щодо наукової та науково-технічної діяльності. Законопроекти пропонують різні моделі реформування сфер управління, фінансування та євроінтеграції української науки.
Виступи інших учасників засідання торкалися, зокрема, таких актуальних проблем, як освіта в сучасних умовах ринкової економіки і розвиток професійної кар’єри, інформаційно-комунікаційні технології в освіті: «Учитель в інформаційному суспільстві» (керівник кафедри освіти для безпеки Природничо-гуманістичного університету в Сєдльцах Єжи Куніковскі), «Освіта для демократичного громадянства та освіта з прав людини: досвід впровадження в Україні» (завідувач кафедри управління освітою Національної академії державного управління при Президентові України Наталія Протасова), «Освіта та очікування і потреби сучасного ринку праці» (професор звичайний, доктор хабілітований Річард Герлач), «Праця як цінність в житті людини» (професор звичайний, доктор хабілітований Річард Бера). Модераторами заходу цього разу були директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Лариса Лук’янова і керівник кафедри освіти для безпеки Природничо-гуманістичного університету в Сєдльцах Єжи Куніковскі.
На підсумковому пленарному засіданні учасники VI Українсько-польського форуму «Освіта для сучасності» проаналізували роботу кожної з шести секцій, що працювали в рамках заходу.
За великі наукові досягнення і творчі здобутки в розвитку українсько-польської співпраці медаллю НАПН України «К. Д. Ушинський» було нагороджено професора звичайного, доктора хабілітованого, керівника кафедри педагогіки праці та андрагогіки Університету Казимира Великого у Бидгощі Річарда Герлача. Почесну грамоту НАПН України отримала заступник декана відділу реальних наук Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві Дорота Янковска.
На думку президента НАПН України Василя Кременя, Форум пройшов успішно. Адже було достойно продовжено традиції попередніх зустрічей і започатковану тоді наукову співпрацю між українськими і польськими науковцями, а головне, чого вдалося досягти вченим на VI Українсько-польському форумі «Освіта для сучасності» – дати відповіді на запити української освіти в контексті євроінтеграційних процесів і того, що відбувається в Україні сьогодні.
16:46 17.09.2015