НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Розвиток особистості на засадах традиційних цінностей українського народу

27 лютого 2012 року відбувся науково-методологічний семінар «Розвиток особистості на засадах традиційних цінностей українського народу» на базі гімназії № 267 Дарницького району м. Києва -експериментального майданчика відділу педагогічної естетики та етики Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Робота  семінару розпочалася із виступу дитячого колективу народного танцю «Гопак» під керівництвом  вчителів хореографії Бельтюкової І.Е. та         Борзенкової І.В., який був яскравим прикладом збереження цінностей українського народу і шанування його національної культури.

Із  вступним словом звернулася до всіх присутніх директор гімназії Свирида Л.В., відмінник освіти України, вчитель-методист, яка доповіла про хід першого етапу педагогічного експерименту з проблеми «Естетичні та етичні засади педагогічної майстерності вчителя загальноосвітньої школи». Вона познайомила присутніх з результатами анкетування вчителів гімназії щодо ціннісних орієнтацій учнівського, батьківського і педагогічного колективу навчального закладу.

З грунтовною доповіддю «Формування родинних цінностей в учнів гімназії» виступив Дубовий С.А., заступник директора з виховної роботи, відмінник освіти України, який обгрунтував значення родинних цінностей для  учнів гімназії.

Актуально прозвучав виступ  Флегонтової Н.М., кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника відділу педагогічної естетики та етики «Аксіологічний потенціал української мови», оскільки, українська мова за силою своїх виражальних можливостей не поступається іншим мовам світу.  Надзвичайно важливою при цьому є роль учителя, який вбачає мету своєї діяльності у формуванні національно свідомої, духовно багатої людини як найважливішого джерела розвитку інтелекту та духовно-емоційної сфери особистості через її  органічний зв'язок з національними традиціями.

Про значення літературної спадщини   Ю. Федьковича, вплив його світоглядних позицій на сучасне національне виховання доповіла        Філіпчук Н.О.,  кандидат педагогічних наук, науковий співробітник відділу педагогічної естетики та етики у виступі «Ю.  Федькович і його спадщина у світлі етнокультурологічних  цінностей».

У сучасній освіті великого значення має особистісний підхід до навчання і виховання учнів, тому особливої вагу набуває використання вчителями технологій естетичного виховання для формування духовних цінностей школярів. Цю проблему розкрила у своєму виступі Кутова О.М., молодший науковий співробітник відділу педагогічної естетики та етики.

Максимчук В.Г., старший вчитель, вчитель історії поділилася досвідом роботи з виховання сімейних цінностей на уроках етики.

Особливу зацікавленість викликав в учасників семінару майстер-клас з техніки простої витинанки (Дерево життя), який провела Пірог А.Г., вчитель образотворчого мистецтва, вчитель вищої категорії старший вчитель.

Про духовні цінності особистості присутні дізналися з уривку презентації вчителів  української мови та літератури Галицької Г.С. та  Дащенко О.П. «Життя людини починається з колиски».

Кожен виступ був професійно проаналізований і прокоментований директором  гімназії  Свиридою Л.В.

Високу оцінку  семінару дали Кудакова Л.В, методист Дарницького районного НМЦ і Майдебура О.В., кандидат біологічних наук, керівник гуртка маркетингу.

Захід пройшов на високому науково-методичному рівні. За результатами  семінару планується випуск збірки наукових статей його учасників.


Кутова О.М., Флегонтова Н.М.
13:26 16.03.2012