НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Урочисте відкриття виставки творчих робіт учнів позашкільних навчальних закладів України «ДИВОВИЖНИЙ СВІТ ДИТИНИ»

Відкриття розпочалося танцювальним виступом вихованців Народного художнього колективу «Спортивно-танцювального ансамблю «Пульс» Центру творчості «Шевченківець»  і виконанням Державного Гімну України.

Модератор урочистого відкриття виставки доктор педагогічних наук, професор Олена Биковська зауважила: «Виставка, що організована, стала можливою саме завдяки співпраці науки і педагогічної практики. Її організаторами виступили: Національна академія педагогічних наук України – як вища державна наукова установа, що здійснює всебічний науковий супровід і масштабну дослідницьку роботу з розвитку національної системи освіти. у тому числі позашкільної; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова – як флагман вищої педагогічної освіти, в тому числі й підготовки педагогічних кадрів з підготовки позашкільних навчальних закладів; Український державний центр позашкільної освіти – державний позашкільний навчальний заклад, що здійснює координацію позашкільної освіти художньо-естетичного і науково-технічного напряму у понад 1100 позашкільних навчальних закладах системи освіти, де навчається 820 тис. українських дітей».

Вступне слово від Національної академії педагогічних науки України виголосив президент НАПН України, академік НАН і НАПН України, доктор філософських наук, професор Василь Кремень. Зокрема він сказав:

– Милуємося прекрасними картинами наших дітей, сьогодні побачили, які в нас красиві талановиті діти – прекрасно танцюють, співають... Щиро вдячний передусім  дітям-творцям, керівникам центрів дитячої творчості і, безумовно, тим членам Академії, які опікуються роботою центрів. Ми запрошуємо до нових виставок молодих обдарувань! І якщо на цьому поверсі місця не вистачить – підніматимемося вище.

Вітальне слово від Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова виголосив ректор НПУ імені М.П. Драгоманова академік НАПН і член-кореспондент НАН України, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко:

– У позашкільній роботі кожен раз торкаєшся неймовірно новаторської творчої снаги молодих, талановитих, а може, й геніальних дітей. На деякий час позашкільна освіта занепала, й в останні роки ми намагаємось її відроджувати. В університеті відкрито першу кафедру позашкільної освіти, і в майбутньому ми плануємо відкрити факультет, а, можливо, й інститут позашкільної освіти. Чим вона велика, ця позашкільна освіта? У кожного є своя відповідь, а я висловлю таку оцінку: зменшується, скорочується відстань між викладачем і учнем, відстані в позашкільній освіті майже не існує, а якщо не існує – то суб’єкт – суб’єктні відносини стають ефективнішими. І коли я дивлюся на цих красивих дівчат і мужніх хлопців, які тримають українські прапори, мені хочеться сказати такі слова: Я всіх їх забираю на навчання в Національний педагогічний імені Драгоманова!

Від Малої академії наук України виступив її президент, академік НАПН і член кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Олексій Довгий:

– Мені дуже приємно бути на цьому заході, а вдвічі приємніше, що відбувається він в нашій рідній Національній академії педагогічних наук України. В Україні зараз є багато причин до більш похмурих кольорів, але Ви подивіться на ці малюнки – які кольори, який погляд на світ, спрямований в майбутнє! Колись Максим Рильський написав такі слова: «У щастя людського два рівних є крила – троянди й виноград, красиве і корисне». Мала академія наук займається дитячою творчістю, що складається з науково-технічної, природничої творчості й творчості духовної. Давайте показувати таланти в усіх сферах – в художній, науково-технічній, винахідництві… У нас настільки обдаровані діти, настільки генетично багата земля, що нам є що представляти, є на що дивитись!

«У цій виставці, – підсумувала Олена Биковська, – можна побачити результат праці дітей. які навчаються в позашкільних навчальних закладах. Їхніх педагогів, які, здобувши вищу педагогічну освіту в університеті, працюють у позашкільних навчальних закладах, навчаючи й виховуючи дітей. І, безумовно, вчених, які розробляють теоретичні положення педагогічних, психологічних, філософських наук, у тому числі педагогіки позашкільної освіти. А об’єднує  нас усіх – любов до нашої України, освіта і наука!» 

Прес-служба НАПН України
15:51 12.03.2015