НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Підписання Меморандуму про співпрацю

24 січня 2012 року (вівторок) у конференц-залі Національної академії педагогічних наук (м. Київ, вул. Артема, 52а) відбулася прес-конференція Президента Національної Академії педагогічних наук Василя Кременя, Президента Національної Академії медичних наук Андрія Сердюката керівника Національного проекту «Відкритий світ» Ігоря Куруса, під час якої було підписано Меморандум про співпрацю між НАПН України, НАМН України та національним проектом «Відкритий світ».

Прес-конференція була присвячена науково-методологічному та науково-медичному забезпеченню реалізації Національного проекту «Відкритий світ». Тож підписані документи також стосуються наукової підтримки впровадження доволі складного і мультигалузевого проекту, який має на меті підняти рівень освіти та інформаційного забезпечення українців.

Президент НАПН України Василь Кремень: «Освіта потребує розвитку. Досі держава намагалися збільшити кількість комп’ютерів у школах. Тепер настав часу подумати про якісні показники. Це і готовність вчителів використовувати комп’ютери на уроках різних предметів і використання переваг інформаційно-телекомунікаційних технологій на різних етапах навчально-виховного процесу в школі. Тому природно, що національний проект «Відкритий світ» потребує науково-методичної підтримки. Академія педагогічних наук має усі можливості і бажання надати таку допомогу цьому доволі амбітному проекту».

Президент національної академії медичних наук Андрій Сердюк звернув увагу на забезпечення здоров’я школярів. «Це добре, що керівник національного проекту «Відкритий світ» думає про здоров’я дітей. Проект передбачає новітні підходи у навчанні, тому науковці-медики повинні вивчити вплив ІКТ на здоров’я дитини. Ми маємо і підготовлених фахівців і методики і обладнання, а тому переконані, що дамо правильні рекомендації щодо використання ІКТ в школі у світлі новітніх технічних рішень».   

Керівник національного проекту «Відкритий світ» Ігор Курус відзначив, що фахівці проекту і обох академій наук уже співпрацюють. «Тільки сьогодні ми підписуємо ці рамкові угоди. Але і фахівці академії педагогічних наук і фахівці академії медичних наук вже залучені до співпраці. Ці рамкові угоди дозволять нам вийти на більш тісний рівень співпраці. Тому що тільки поєднання новітніх технічних рішень з сучасними методичними підходами навчання дасть змогу підняти рівень знань наших дітей. Час крейди у школі минає. Наступив час комп’ютерів і інтерактивних комплексів. Разом з тим ми повинні думати в першу чергу про здоров’я дітей. Тому я вдячний обом керівникам академій, які погодилися на співпрацю. Бо саме співпраця, а не «перетягування канату між відомствами» у такому складному проекті дуже потрібна. В центрі уваги має бути майбутній висококваліфікований українець. Все інше не варте уваги».

11 січня 2012 року розпочався пілот Національного проекту «Відкритий світ». В ході пілоту в 704 середніх школах України тестуються технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні ресурси (уроки), які передбачається використовувати при розгортанні національного проекту «Відкритий світ».

Національний проект «Відкритий світ» - один із 11 національних проектів затверджених Президентом України і Кабінетом Міністрів України у 2010 році як пріоритет в соціально-економічному розвитку країни.

Метою Національного проекту «Відкритий світ» є створення єдиного національного інформаційного середовища, в якому за допомогою новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій забезпечити усіх учасників навчального-виховного процесу: учнів, учителів, батьків, адміністраторів освіти до мультимедійних баз даних. Уніфікація методик навчання і в режимі реального часу забезпечення опрацювання цих методичних матеріалів методистами і педагогами. Створення умов, які б заохочували учнів до успішного навчання та забезпечили рівні можливостей доступу до якісної освіти кожного громадянина України незалежно від місця проживання.

Реалізація національного проекту  на першому етапі, який триватиме 4 роки, дасть можливість забезпечити учнів 5-9 класів, а це більше 1,5 млн. дітей, доступом до навчання з використанням новітніх технологій, які включатимуть: високу інтерактивність, повномасштабну мультимедійність, імітаційне моделювання, здатність до модифікації і творчості. Забезпечить запровадження у системі освіти п'ять нових педагогічних інструменти: інтерактив, мультимедійність, моделінг, комунікативність і креативність учня.

Національний проект «Відкритий світ» знаходиться під управлінням Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

Прес-служба НАПН України
13:29 25.01.2012