НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Лілія Гриневич зустрілася з педагогічною громадськістю та студентством Маріуполя

24 лютого Маріуполь відвідала голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, яка провела ряд зустрічей з представниками педагогічної громадськості міста.

Програма візиту народного депутата України була сконцентрована у стінах Маріупольського державного університету. Цей вибір обумовлений високим авторитетом МДУ як центру якісної підготовки фахівців і його важливою роллю у розвитку науково-освітнього потенціалу Донецького регіону та зміцненні міжнародних зв′язків України.

Під час екскурсії університетом ректор МДУ, член-кореспонщент НАПН України Костянтин Балабанов зазначив, що, незважаючи на напружену ситуацію в місті й регіоні, колектив Маріупольського університету працює злагоджено й ефективно, думає про перспективи і майбутнє закладу, міста і країни. Відчуваючи всебічну підтримку Міністерства освіти і науки України, керівництво університету продовжує робити все необхідне, щоб молодь отримувала якісну освіту, яка відповідатиме високим міжнародним стандартам. Студенти МДУ вивчають 8 європейських мов, знайомляться з культурою зарубіжних країн під час стажувань, але при цьому знають і люблять історію, культуру і традиції українського народу.

У Маріуполі Лілія Гриневич провела низку зустрічей, зокрема з керівниками загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, фахівцями управління освіти Маріупольської міської ради та Маріупольського науково-методичного центру, директорами технікумів, коледжів та училищ, а також науково-педагогічними працівниками та студентським активом вищих навчальних закладів міста: Маріупольського державного університету, ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет», Азовського морського інституту Одеської національної морської академії.

Мета зустрічей – обговорення прийнятого Закону України «Про вищу освіту», а також Закону «Про освіту», розробка якого наразі триває. Серед нововведень, які чекатимуть на українців згідно з новим Законом «Про освіту», запровадження 12-річної програми загальної середньої освіти та скасування випускних підсумкових атестацій на базі шкіл.

Під час прес-конференції Лілія Гриневич особливу увагу приділила особливостям вступу до ВНЗ випускників шкіл, які зараз знаходяться на окупованих територіях. Термін реєстрації на ЗНО для них буде подовжений до 20 квітня, тоді як для інших він завершиться вже 20 лютого. Зовнішнє тестування з української мови та літератури для цієї категорії вступників відбудеться 9 червня. Щоб зареєструватися на ЗНО, вступникам з непідконтрольної Україні території необхідно, перш за все, отримати довідку про прикріплення до української школи, на базі якої вони мають екстерном скласти державну підсумкову атестацію.

«Більше того, ми зараз співпрацюємо з Міністерством освіти і науки, а також Фондом «Відкрита політика», який сподівається на залучення міжнародних організацій, щоб дати можливість цим дітям під час складання державної підсумкової атестації проживати в інтернатних закладах для того, щоб вони могли у спокійних умовах підготуватися до екзаменів і тестування, а також були забезпечені як педагогічним супроводом, так і всіма умовами для нормального життя», – розповіла голова Комітету з науки й освіти ВР України.

За словами Лілії Гриневич, кількість випускників шкіл з окупованої території, які бажають навчатися в українських вузах, може сягнути декількох тисяч. У тому числі вже надійшло близько 150 заяв від абітурієнтів з Криму, які планують отримувати вищу освіти в Україні.

Порушивши питання дошкільної освіти, яка, до речі, охоплює лише 66% українських дітей відповідного віку, голова Комітету ВРУ зробила акцент на проблемі перевантаження дошкільних навчальних закладів. Зважаючи на фінансову ситуацію у країні та враховуючи передовий зарубіжний досвід, цю проблему пропонується вирішувати шляхом створення приватних дитячих садків. З метою полегшення цієї процедури держава та місцеві органи влади мають забезпечити позаконкурсне надання комунальних приміщень для приватних дошкільних закладів, які виконуватимуть соціальну функцію для міста, а також зменшення орендної плати за них.

Протягом тривалого спілкування з педагогами і науковцями Маріуполя народний депутат України отримала чимало запитань. Так, викладачі вищих навчальних закладів цікавилися, яка система оцінки якості знань студентів є більш об’єктивною, чи буде подовжено фінансування держзамовлення на підготовку фахівців з різних спеціальностей, яким чином проявлятиметься фінансова самостійність вузів. Також обговорювалися нововведення, які передбачає Закон України «Про вищу освіту», зокрема, зменшення навчального навантаження педпрацівників вузів.

По завершенні зустрічей Лілія Гриневич подякувала за теплий прийом і висловила надію на продовження плідного діалогу, який допоможе скорегувати вітчизняне законодавство під потреби суспільства.

На фото: Лілія Гриневич і Костянтин Балабанов

Прес-служба МДУ
15:02 03.03.2015