НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Інституційні аспекти забезпечення якості системи освіти України

12 грудня з ініціативи Інституту професійних кваліфікацій та підтримки Британської Ради в Україні, Європейського фонду освіти, Ради Європи відбулася міжнародна конференція «Інституційні аспекти забезпечення якості системи освіти України».

У конференції взяли участь представники органів державної влади, соціальних партнерів, організацій професійного самоврядування, вищих і професійно-технічних навчальних закладів, а також представники Національної академії педагогічних наук України, Британської Ради в Україні, Європейського фонду освіти, міжнародні експерти.Основним питанням конференції було питання розбудови системи забезпечення якості вищої та професійної освіти в Україні.

Президент НАПН України Василь Кремень, виступаючи перед учасниками зібрання,  розкрив сучасне розуміння якості освіти. На його думку, сьогодні освіта в Україні не відповідає тим вимогам, які існують в суспільстві щодо якості освіти. Необхідна глибока модернізація всієї системи освіти. Василь Кремень наголосив на тому, що Національна академія педагогічних наук України здійснює наукове обгрунтування цілей і шляхів розвитку національної системи освіти.

Під час заходу представлено міжнародний досвід формування органів із забезпечення якості, зокрема функціонування Агенції із забезпечення якості вищої освіти у Великій Британії та становлення систем забезпечення якості вищої освіти в країнах Балтії.

Учасники підкреслили, що одним з найбільш актуальних питань імплементації нового Закону України «Про вищу освіту» стає питання організації системи внутрішнього забезпечення якості в навчальному закладі, готовності вищих навчальних закладів відповідати новим вимогам щодо забезпечення якості вищої освіти. 

У сфері професійної освітиучасники наголосили на важливості закріплення положень щодо забезпечення якості професійної освіти на законодавчому рівні, делегування повноважень на регіональний рівень. Важливим залишається визначення органу у сфері забезпечення якості професійної освіти на національному рівні. 

Підбиваючи підсумки учасники конференції підкреслили, що першорядним завданням формування нової агенції із забезпечення якості вищої освіти в Україні має стати забезпечення її функціонування відповідно до європейських стандартів і рекомендацій, а також важливість розвитку системи професійних кваліфікацій як основи забезпечення якості у сфері професійної освіти.

 

Прес-служба НАПН України
16:01 16.12.2014