НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Міжнародні дні освіти дорослих в Україні в УМО та обласних закладах післядипломної педагогічної освіти

З метою гарантування кожній дорослій людині права на навчання, формування професійних знань і вмінь, необхідних для активного творчого життя, створення належних умов для організації освіти упродовж усього життя та з метою розширення співпраці з ЮНЕСКО, створення умов для діалогу між культурами і народами у вересні – листопаді 2014 р. Національна академія педагогічних наук України спільно з Міністерством освіти і науки України, Товариством «Знання» України та представництвом Інституту з міжнародного співробітництва німецької асоціації народних університетів (DVV-International) по Україні провели під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міжнародні дні освіти дорослих в Україні із залученням організацій та установ при Міністерстві освіти і науки України, наукових установ Національної академії педагогічних наук України, департаментів та управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), громадських організацій і фондів, науковців зарубіжних країн.

Організаторами заходу було проведено ряд конференцій та форумів. Так, 5 листопада 2014 р. у межах Форуму «Європейський Союз – Україна: освіта дорослих» проведено ректором Університету менеджменту освіти, дійсним членом НАПН України, доктором педагогічних наук, професором В. В. Олійником круглий стіл на тему «Післядипломна педагогічна освіта: вектори розвитку в умовах євроінтеграційних змін», на якому керівники регіональних закладів післядипломної педагогічної освіти обговорили проблемні та перспективні питання розвитку закладів системи ППО, визначили напрями подальшої співпраці в контексті євроінтеграційних процесів.

Ініціатива проведення Міжнародних днів освіти дорослих в Україні була широко підтримана  регіональними інститутами (академіями) післядипломної педагогічної освіти. У межах НМК «Консорціум закладів післядипломної педагогічної освіти» Університет менеджменту освіти НАПН України разом із закладами ППО провів комплекс заходів, спрямованих на оприлюднення та поширення новітніх освітніх досягнень і педагогічних здобутків в галузі освіти дорослих, ознайомлення з чинними освітніми програмами та послугами в галузі освіти дорослих, виявлення проблем  цієї галузі та шляхів їх вирішення в межах Міжнародних днів освіти дорослих в Україні. Волинським ОІППО, Закарпатським ОІППО, Запорізьким ОІППО, Київським ОІПОПК, Рівненським ОІППО, Харківською академією неперервної освіти, Херсонською академією неперервної освіти, Хмельницьким ОІППО, Черкаським ОІПОПП, Чернігівським ОІППО проведено понад 250 заходів, серед яких: 57 − організовано безпосередньо інститутами (академіями) післядипломної педагогічної освіти, 196  −  із залученням міжнародних і національних наукових, освітніх та громадських організацій та об’єднань, обласних та районних управлінь (відділів) освіти, науково-методичних центрів, наукових закладів, закладів вищої, середньої та початкової освіти, центрів творчості, центрів дистанційного навчання, центрів практичної психології, соціальної і виховної роботи, центрів гуманної педагогіки, батьківських комітетів тощо.

Проведені в регіонах заходи спрямовані на різноманітні суб’єкти навчальної діяльності: керівників, педагогічних та науково-педагогічних працівників вищих, середніх, початкових і дошкільних навчальних закладів, шкіл-інтернатів, керівників та працівників обласних і районних відділів освіти, завідувачів та працівників методичних кабінетів Р(М)МК, психологів і працівників соціальних служб, слухачів курсів підвищення кваліфікації, представників батьківської громади, громадські організації та об’єднання тощо. Аналізуючи форми проведення заходів, можна відзначити їх широку різноманітність: виставки, конференції, семінари, круглі столи, майстер-класи, вебінари, дні відкритих дверей, тренінги, фестивалі, диспути, дебати, лекторії, всеукраїнські читання, засідання творчих груп тощо.

Всього проведено: 47 лекторіїв, 35 «круглих столів», 31 семінар, 15 конференцій, 13 майстер-класів, 9 педагогічних та літературних читань, 8 презентацій,  5 дискусій, диспутів та дебатів, 4 виставки, 4 вебінари,  а також 82 інші заходи (форуми, консультації, спецкурси, ярмарки освітніх послуг, години спілкування, засідання творчих груп, практикуми тощо). 

Прес-служба НАПН України
12:53 12.12.2014