НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Технологія фандрейзингу: шлях до партнерства

Актуальність питання оптимізації діяльності громадських організацій в напрямі фандрейзингу стала рушійним поштовхом для ініціації проведення лабораторією дитячих об´єднань Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України тренінгового заняття«Технологія фандрейзингу: шлях до партнерства». Захід пройшов 29 вересня на базі Київського міського будинку вчителя. Його мета полягала в інформуванні учасників тренінгу про сутність і зміст фандрейзингу; формуванні умінь управління фандрейзинговою діяльністю у громадській організації.

У тренінговому занятті брали участь представники різних громадських організацій (ГО): ВМГО «Соціальна ініціатива», ВГДР «Школа безпеки», ДСО «Плай», ВМГО «Національна організація скаутів України», ВДС «Екологічна варта», ДГО «Ірбіс», Асоціація гайдів України та ін. З-поміж учасників тренінгу були такі, хто вже активно займаються фандрейзинговою діяльністю, а також ті, хто лише стають на шлях набуття першого досвіду на цій популярній в умовах сьогодення стезі.

Незважаючи на якісно диференційований показник складу учасників заходу, працівникам лабораторії вдалося актуалізувати обрану тематику зустрічі та запропонувати до відпрацювання у межах тренінгу низку логічних і послідовних завдань, що беззаперечно впливають на формування важливих для управління фандрейзинговою діяльністю умінь.

Тренінгове заняття «Технологія фандрейзингу: шлях до партнерства» сприяло: формуванню усвідомлення учасниками заходу взаємозалежності різних аспектів функціонування їх організацій; розумінню здатності працівників організації оптимізувати життєдіяльність ГО саме через ефективний фандрейзинг та відпрацюванню умінь ефективного планування та реалізації фандрейзингової діяльності.

У межах зазначеного тренінгу здійснено спробу сформувати у представників ГО сприйняття спонсорів як партнерів процесу забезпечення ресурсної здатності організації функціонувати у площині визначеної нею місії. Адже саме такий підхід розуміння взаємодії спонсора (мецената, благодійника, донора тощо) та реципієнта (фандрейзера) і є запорукою активізації фандрейзингової діяльності як дієвого механізму функціонування громадських організацій у форматі проектної діяльності та поза нею.

Проведений тренінг «Технологія фандрейзингу: шлях до партнерства» слугував механізмом пожвавлення партнерських стосунків між лабораторією дитячих об’єднань Інституту проблем виховання НАПН України та представниками дитячих громадських організацій. Сторони окреслити перспективу подальшої співпраці, конкретизувавши тематику та формат нових зустрічей.

 


13:41 07.10.2014