НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Форсайт-сесія на базі авторської школи – Ірпінського гуманітарного ліцею «Лінгвіст»

15 квітня відбулася визначна подія в освітянському просторі – освітня форсайт-сесія «Стратегічне проєктування розвитку освітнього простору авторського закладу освіти: виклики, перспективи» на базі Ірпінського гуманітарного ліцею «ЛІНГВІСТ» імені Заріфи Алієвої Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області. Захід був організований Інститутом модернізації змісту освіти у співпраці з Національною академією педагогічних наук України.

У заході взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської республіки в Україні пан Сеймур Мардалієв, академік НАПН України Нелля Ничкало, заступник Ірпінського міського голови з питань освіти Юлія Устич, проректор Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів Олена Частнікова, начальник відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи Інституту модернізації змісту освіти МОН України Світлана Кириленко, завідувач сектору експериментальної педагогіки відділу інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи ІМЗО Ольга Кіян, директори авторських закладів освіти, учителі, представники громадськості.

З вітальним словом до учасників сесії звернулася академік НАПН України Нелля Ничкало, яка зазначила, що розвиток авторських шкіл в Україні є феноменом інноваційної освітньої діяльності, що дає можливість продукування ідей у практичній діяльності педагогів закладів загальної середньої освіти, їхнього самовираження й професійного зростання. Виникнення авторських шкіл стало відповіддю на демократизацію суспільства, відмову від адміністративно-командної системи управління освітою. Ліцеї, гімназії, колежі почали розвиватися як авторські школи, якщо в основу їхньої діяльності було покладено  ідеї і принципи, що створювали особливий освітній простір на запит учасників освітнього процесу.

Світлана Кириленко, вітаючи учасників сесії, зауважила про копітку діяльність ІМЗО, який бере активну участь в експериментальній діяльності авторських закладів, надає всебічну підтримку їх педагогічним колективам.

На сесії було презентовано діяльність Ірпінського гуманітарного ліцею «ЛІНГВІСТ», директор якого Валентина Антоненко презентувала заклад як унікальний осередок освіти з авторським стратегічним плануванням інноваційного освітнього середовища. Досвід діяльності закладу представили заступники директора й учителі. Учасникам було представлено фрагменти уроків за новими технологіями. Валерій Сушко у STEM-кабінеті ознайомив гостей з можливостями сучасного проєктування та конструювання роботів учнями. Заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Кривуля презентувала лінгафонний кабінет та цифрову лабораторію «Smart Language lab». Відвідувачі були приємно вражені рівнем оснащення кабінету та втілення SMART-освіти як світового тренду організації навчального процесу в ліцеї «Лінгвіст».

Присутні директори авторських шкіл та високоповажні гості відвідали шкільний музей імені Заріфи Алієвої та мали нагоду висловити глибоку вдячність Надзвичайному і Повноважному Послу Азербайджанської Республіки в Україні пану Сеймуру Мардалієву за неоціненний вклад у відбудову закладу, який носить ім’я великої доньки азербайджанського народу. Ліцей «Лінгвіст» є учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проєкту «Інтелект України», за яким навчається 17 класів, англомовною школою в Україні, партнером організації «Pearson» (Велика Британія), втілює технології майбутнього на практиці.

Академік Нелля Ничкало вручила директору ліцею нагороду НАПН України – медаль «Ушинський К.Д.».


16:23 18.04.2025