
З нагоди 3-ї річниці широкомасштабного вторгнення російського агресора в Україну на ім’я президента НАПН України Василя Кременя надійшов лист від Голови Наукового педагогічного товариства «Польща – Україна» Францішека Шльосека.
Далі подаємо лист у перекладі
Варшава, 24.02.2025 р.
НАУКОВЕ ПЕДАГОГІЧНЕ ТОВАРИСТВО «ПОЛЬЩА – Україна»
01 – 318 Warszawa, ul. Świętochowskiego 1/37
Tel.: +48 602 539 444 e- mail: [email protected]
ГОЛОВА
_______________________________________________________________
Високоповажний Пане Президенте
Національної академії педагогічних наук України
Проф. доктор хаб. Василь Кремень
Сьогодні виповнюється три роки героїчної боротьби українського народу проти російського агресора. Україна і її громадяни пережили багато драматичних подій, але вони залишаються гордими та непохитними.
Ми схиляємо голови перед героїчними захисниками незалежності своєї Батьківщини. Нас глибоко засмучує той факт, що стільки синів української нації замість того, щоб працювати на розвиток своєї країни, жертвуючи власним життям, борються за свою свободу і свободу свого народу. У цих нещадних умовах війни, окрім боротьби військової, є також боротьба за культурну спадкоємність нації. У виконанні цієї місії серйозну роль покладено на вчителів. Тому ми раді, що українські державні установи, в тому числі НАПН України, та в широкому розумінні педагогічне середовище, створили в умовах війни, що триває, ефективну, загальнонаціональну систему освіти, що охоплює всі рівні. Це – надзвичайне досягнення української освіти та людей, пов’язаних із цією сферою суспільної діяльності, вміючи виживати, але, перш за все, будувати після війни ще прекраснішу Україну, тісно пов’язану з європейською культурою.
Ми, польські педагоги, об’єднані в Наукове педагогічне товариство «Польща – Україна», маємо за честь співпрацювати з вами вже майже 30 років.
Українські просвітителі – представники такої неординарної нації, як українська нація. Ми вдячні Національній академії педагогічних наук України та особисто пану Президенту за створення належних умов для успішної реалізації цього співробітництва.
Тож бажаємо Україні швидкого досягнення справедливого миру, загоєння ран війни, щоб знову стати повністю незалежною та орієнтованою на сім’ю демократичних держав. А українській науково-педагогічній громадськості та освітній галузі бажаємо якнайшвидше побудувати сучасну ефективну систему освіти, адаптовану до потреб країни, що відновлюється.
За Наукове педагогічне товариство «Польща – Україна»
Голова Францішек Шльосек
12:42 25.02.2025