НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Творчі зустрі до Дня науки у Інституті проблем виховання НАПН України

Інститут проблем виховання НАПН Уукраїни продовжив започатковану в 2014 році  традицію проведення творчих зустрічей колективу й 19 травня відзначив професійне свято – День науки, розповіла заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання НАПН України Жанна Василівна Петрочко.

Організатором заходу став профспілковий комітет Інституту.

Позитивний емоційний тон зібрання задали ведучі, які розповіли про історію зазначеного професійного свята, його мету і роль як для кожного науковця, так і держави загалом. Основні пріоритети удосконалення наукової діяльності, задачі законодавчого забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери на близьку перспективу визначив у своєму виступі доктор психологічних наук, професор, дійсний член НАПН України І.Д.Бех. Іван Дмитрович також представив науковий паспорт Інституту проблем виховання. Зокрема, підкреслив: в Інституті всього працює 130 осіб, з них 100 наукових працівників (14 докторів наук, 47  кандидатів наук, 1 академік, 9 професорів, 29 старших наукових співробітників); 30 наукових співробітників працюють в Інституті з дня його створення, 11 – мають трудовий стаж понад 30 років.

Було закцентовано, що імідж Інституту проблем виховання як осередку справжньої практико орієнтованої науки, колективу однодумців, відданих своїй справі, складається роками. Його створюють усі: і ті, хто працює від дня заснування Інституту, і ті, хто нещодавно поповнив його наукові лави, і ті, хто пішов назавжди. В Інституті високо цінують внесок кожного. Однак, насамперед, поіменно було згадано тих, «хто із небес як Атланти держать небо на плечах», аби гордитися успіхами своїх учнів, наступників, колег. Пам'ять науковців Інституту було вшановано хвилиною мовчання. На їхню честь прозвучав уривок твору Томазо Альбіноні «Adagio» в обробці для саксофона у виконанні Дмитра Александрова – лауреата Всеукраїнських і Міжнародних фестивалів, викладача Інституту музики імені Глієра.

Інститут проблем виховання зустрів День науки вагомими здобутками. Так, присутні на творчій зустрічі мали нагоду ознайомитися з найяскравішими науковими подіями Інституту упродовж 2013 року. Фотозвіт вагомих у науково-практичному плані заходів, організованих і проведених кожною лабораторією, було представлено у мультимедійній презентації.  

Особливо зворушив колектив блок «Молоді душею ветерани»: з професійним святом Інститут проблем виховання мав за честь привітати пенсіонерів, які вже не працюють. Глибоку й чуттєву промову підготувала науковий співробітник лабораторії превентивного виховання Валерія Борисівна Нечерда. Від запрошених слово взяла Луїза Іванівна Ковбасенко, яка поділилася приємними професійними спогадами і відзначила нинішню роботу науковців Інституту з педагогічною громадськістю. Усім пенсіонерам профспілковий комітет приготував солодкі дарунки.

Не було залишено поза увагою наукову зміну – молодих науковців, яких в Інституті тринадцятеро, або 14 % від загалу наукових співробітників (Дем’янчук Олена Леонідівна, Малинишевський Руслан Васильович, Данилова Альоша Петрівна, Бєлан Владислав Юрійович, Савицька Катерина Миколаївна, Хижняк Альона Володимирівна, Орлова Ганна Вікторівна, Коток Марія Олексіївна, Попова Тетяна Сергіївна, Тимчик Микола Валерійович, Грітчина Анна Іванівна, Лящук Ольга Сергіївна, Бойко Анна Едуардівна). До них із теплими словами вітання і творчого наснаження звернулася науковий співробітник лабораторії дошкільного виховання Полякова Ольга Петрівна.

Настрій науковим співробітникам Інституту підняв відеоблок «Хто такий науковець?». Свої міркування щодо якостей, вдачі науковців записали метри, досвідчені митці сфери науки. Проте особливо кумедно й цікаво звучали роздуми дітей.

З нагоди професійного свята ряд співробітників було нагороджено грамотами Національної академії педагогічних наук України та Інституту проблем виховання. А музичною окрасою заходу стали пісні у виконанні відомого дуету «Сестри Турчак».

 

Ще раз щиро вітаємо усіх з нагоди Дня науки!

Йдемо по лезу бритви між вічним і буденним.

Між клопотом про гроші й поривами душі!

З одного боку – страх перед життям буремним,

А з другого – НАУКА і ЦІННОСТІ святі.


16:18 22.05.2014