НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Підписано Угоду про співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Центральним науково-дослідним інститутом Збройних Сил України

26 грудня відбулася зустріч керівництва НАПН України з представниками Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України.

У зустрічі взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор,академік НАН України і НАПН України Василь Кремень, віце-президент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України Олег Топузов.

Від Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України на зустрічі були присутні начальник Центрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України, кандидат технічних наук, доцент, полковникЮрій Клят; заступник начальникаЦентрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України з наукової роботи, доктор військових наук, професор, полковникОлег Семененко; провідний науковий спеціалістЦентрального науково-дослідного інституту Збройних Сил України, доктор наук з державного управління, професор, полковник Євген Романенко.

У ході зустрічі було обговорено можливі напрями співпраці. Гості ознайомилися з науковою продукцією вчених НАПН України, відвідавши Інформаційний центр НАПН України.

Під час засідання Президії НАПН України було підписано Угоду про співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Центральним науково-дослідним інститутом Збройних Сил України.

Угода про співробітництво між Національною академією педагогічних наук України та Центральним науково-дослідним інститутом Збройних Сил України передбачає співпрацю відповідно до статутів обох сторін за наступними напрямами:

розроблення й реалізація спільних наукових проєктів, наукових програм, інноваційних проєктів у сфері освіти і науки, організаційна підтримка спільних просвітницьких та інформаційних заходів;

організація і проведення спільних наукових досліджень та розробок за попередньо узгодженою тематикою у сфері науки і освіти, що належать до компетенції Сторін;

обмін науковими та технічними ресурсами для проведення досліджень;

організація та проведення спільних семінарів, конференцій, форумів, круглих столів, тренінгів, майстер-класів, експертних обговорень та інших заходів з питань освіти і науки для обміну знаннями та досвідом;

спільне розроблення навчальних та освітніх програм для забезпечення зростання наукового потенціалу, підготовки наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації та ін.


Довідково:

Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України створено 14 лютого 1992 року на базі 39-го науково-дослідного інституту Військ Протиповітряної оборони Сухопутних військ СРСР.

На той час це була єдина в Україні наукова установа, що мала 20-річний досвід проведення наукових досліджень у військовій сфері, розвинену методологічну базу та широке коло наукових зв’язків. На момент створення в Інституті працювало 250 співробітників, з них 220 – військовослужбовці.

Процес становлення Інституту в нових умовах був нелегким. Потрібно було заново розробляти нормативні та методичні документи для забезпечення наукової діяльності Інституту, налагоджувати співпрацю з українськими та закордонними науковими організаціями, створювати матеріально-технічну базу для забезпечення проведення науково-дослідних робіт. Також вкрай необхідно було вирішувати кадрові проблеми, адже у зв’язку із скороченням Збройних Сил України понад 100 досвідчених науковців звільнились та перейшли у новостворені цивільні та військові структури.

Крім того, для якісного вирішення завдань, що визначалися керівництвом Міністерства оборони та Збройних Сил України, потребувала зміни організаційно-штатна структура Інституту.

Попри всі складнощі й негаразди, колектив Інституту успішно виконував поставлені завдання, і завдяки самовідданій праці військових науковців, розумному проведенню організаційних заходів вдалося зберегти свої позиції у науковому просторі, примножити наукові здобутки.

23 квітня 1998 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 550 Інститут отримав назву “Центральний науково-дослідний інститут Збройних Сил України” з метою приведення у відповідність із законодавством правового статусу науково-дослідних організацій Збройних Сил та підвищення рівня фундаментальних та прикладних досліджень в галузі воєнної науки.

Від дня заснування Інститут розташовувався у будинку по вулиці Дегтярівській, 11В, який до 1917 року належав до комплексу казарм 165-го піхотного Луцького полку. На підставі директиви Міністра оборони України № Д-1 від 2 січня 2007 року з метою створення єдиного навчально-наукового комплексу, раціонального використання фондів Київського гарнізону Інститут передислоковано до військового містечка на території Національного університету оборони України за адресою проспект Повітрофлотський, 28Б.

В умовах трансформації системи керівництва ЗС України та управління військами у 2020 році Інститут підпорядковано Головнокомандувачу Збройних Сил України.

Пресслужба НАПН України
12:07 26.12.2024