НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Марафон психологічних технологій та практик «Організаційна та економічна психологія в умовах війни»

25 жовтня 2024 року в Інституті психології імені Г.С.Костюка НАПН України відбулася ХVІІ Міжнародна науково-практична конференція з організаційної та економічної психології. Конференція проходила у форматі «Марафону психологічних технологій та практик «Організаційна та економічна психологія в умовах війни».

Організатори конференції: Лабораторія організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України; Українська Асоціація організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

Учасниками конференції стали понад 80 осіб, які представляли 18 міст з України (Бердичів, Безлюдівка, Вінниця, Дніпро, Київ, Кривий Ріг, Миколаїв, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Ужгород, Умань, Харків, Хмельницький, Чернівці, Чернігів) та психологи зарубіжжя (Польща, Німеччина).

Учасники марафону представляли дві основні професійні групи, які працюють в галузі організаційної і економічної психології та в інших сферах психології: а) академічну спільноту (завідувачі та викладачі кафедр закладів вищої освіти, викладачі, аспіранти, студенти, наукові працівники); б) спільноту, яка працює в практичній сфері (працівники комерційних організацій, консалтингових фірм, банків, благодійних фондів, волонтерських організацій, психологи-практики, підприємці, військовослужбовці).

Учасники мали потужний професійний потенціал: майже половина учасників мали науковий ступінь (29 кандидатів психологічних наук та 8 докторів наук), значна частина учасників були аспіранти.

Конференція була спрямована на вирішення таких завдань: 1) аналіз актуальних проблем психологічної допомоги та підтримки психічного здоров’я особистості/ групи, організації в умовах війни; 2) обмін професійним досвідом організаційних психологів та психологів, які працюють в суміжних напрямках психології, у вирішенні цих проблем; 3) сприяння посиленню співпраці академічних та практичних психологів у наданні психологічної допомоги в умовах війни; 4) укріплення та розширення професійної спільності, яка працює в рамках Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

Під час Марафону було представлено в інтерактивному режимі 11 майстер-класів, об’єднаніза змістом у 4 тематичні блоки, що відображають найбільш актуальні напрями, в яких напазі працюють організаційні психологи та фахівці суміжних напрямів:  «Психологічна підтримка персоналу організацій в умовах війни»; «Психологічна допомога військовим та членам їхніх сімей у період війни»; «Психологічна підтримка «внутрішніх» та «зовнішніх» переміщених осіб в умовах війни»;  «Психологічна самодопомога під час війни».

Кожен майстер-клас супроводжувався активним обговоренням, як в усному форматі, так і уформаті чату, обміном контактами, інформаційними джерелами для поглиблення осмислення представленого професійного досвіду з тієї чи іншої проблеми, а також сприяв активній взаємодії академічної та практичної спільноти;

 Кожен учасник Марафону отримав відеозаписи всіх майстер-класів, що послужить основою для подальшого втілення представлених розробок, а також Сертифікат.

Програма Марафону розміщена на сайті Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України: http://psychology-naes-ua.institute/read/2917/

Дякуємо нашим захисникам за можливість жити і працювати у цей складний час.

Все буде Україна!

Інститут психології імені Г.С. Костюка
12:56 05.11.2024