16 жовтня 2024 р.завідувач лабораторії науково-методичного супроводу підготовки фахівців у коледжах і технікумах, доктор педагогічних наук, професор ТІТОВА Олена Анатоліївна взяла участь у тренінгах, що проходили наживо в NationalErasmus+ OfficeinUkraine (НЕО) в межах Всеукраїнських #ErasmusDays 2024.
«Тренінг для новачків щодо написання проєктів за напрямом «Розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (CBVET): від ідеї до подання заявки» на конкурс 2025 р.» проводився для представників закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти. Модератор заходу Вероніка ТКАЧЕНКО, менеджер НЕО в Україні, представила короткий огляд напряму CBVET Програми ЄС Еразмус+, надала базову інформацію стосовно реєстрації закладу на FundingandTenderopportunitiesPortal, отримання PIC та OID кодів, роботи з PIF (PartnerIdentificationForm), особливостей створення англомовної сторінки на сайті закладу, розроблення положення про міжнародну співпрацю. Також були рекомендовані механізми та ресурси для пошуку іноземних партнерів. Окремо розглядалися питання підготовки аплікаційної форми, обговорювалися вимоги до подачі проєктних заявок і ключові критерії відбору переможців, відпрацьовувалися навички підготовки заявок: формулювання мети, завдань, очікуваних результатів та визначення стратегій підвищення шансів на успіх через партнерство, розроблення інновацій, забезпечення якості та сталості проєкту. Практична частина заходу передбачала діяльність учасників в командах із розроблення проєктних концептів за координації тренерів, які відповідали на запитання, надавали рекомендації для подальшої роботи над проєктами.
Тренінг «Підготовка проєктної заявки за напрямом Жан Моне: змістові та технічні аспекти» проводив Петро КРАЙНІК, проєктний менеджер НЕО в Україні. Цільовою аудиторією заходу були науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти України. Під час тренінгу учасники отримали інформацію стосовно європейських студій в Україні, ознайомилися з методиками підтримки освітнього та наукового розвитку представників закладів освіти через підготовку проєктних заявок та формування навичок майбутнього управління грантом, механізмами долучення нових учасників до співпраці та синергії за напрямом Жан Моне в Україні. Змістові аспекти підготовки проєктної заявки та майбутнього управління грантом містили інформацію про Програми ЄС Еразмус+, ключові напрями та пріоритети, зокрема, за напрямом Жан Моне. Обговорювалися цілі та завдання, типи, особливості проєктів Жан Моне («Модуль Жан Моне», «Кафедра Жан Моне», «Центр досконалості Жан Моне»). Було представлено механізм підготовки проєктної заявки, надано критерії оцінювання заявки; обговорювалися питання ефективного управління грантом, звітності за проєктом: особливості, терміни та шляхи забезпечення якості. Детально були розглянуті технічні аспекти підготовки та подання проєктної заявки на конкурс за напрямом Жан Моне на Порталі (особливості користування та роботи, орієнтування на сторінках типів проєктів, створення заявки).
12:06 27.10.2024