НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
БІНПО взяв участь у семінарі-тренінгу Еразмус+ «Особливості інституційної координації та впливу, можливості, результати конкурсів, міжнародні професійні мережі та заходи»

17жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у семінарі-тренінгу для працівників відділів з міжнародної діяльності та інституційних Еразмус+ координаторів на тему: «Особливості інституційної координації та впливу, можливості, результати конкурсів, міжнародні професійні мережі та заходи».

Участь у семінарі-тренінгу взяли Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, докторка педагогічних наук, професорка; Юлія Герасименко, завідувачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, докторка економічних наук, доцентка; Андрій Геревенко, старший викладач кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну; Владислав Чертов, викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту.

ЕРАЗМУС+ – це Програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спортуПрограма об’єднує попередні Програми ЄС у сфері освіти, які відкрились для України в 1994 р., професійної підготовки і молоді. Пізніше додано сферу спорту.

Програма ЕРАЗМУС+ спрямована на підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян Європейського Союзу та за його межами, сприяючи сталому зростанню, покращенню якості робочих місць і соціальному згуртуванню. Вона також підтримує розвиток інновацій, європейської ідентичності та активного громадянства. Програма пропонує можливості навчальної та академічної мобільності для студентів і молоді, реалізацію проєктів і партнерств, альянси для інновацій, розвиток стратегій та співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Модераторка семінару-тренінгу – Світлана Шитікова, координаторкаНаціонального Еразмус+ офісу в Україні (НЕО).

Семінар-тренінг складався із 2 сесій.

На Сесії 1 «Особливості координації, мережі, платформи та інше»  було розглянуто питання:

  1. Менеджери з інтернаціоналізації та IRO.
  2. Промо можливостей і проєктів ЄС Еразмус+.
  3. Координація участі Вашого ЗВО в конкурсах.
  4. Підтримка діючих проєктів за участі Вашого ЗВО.

Сесія 2 «Особливості впровадження програми та інше» була присвячена питанням:

  1. Міжнародної співпраця під час воєнного стану та підтримки ЄС в межах Програми Еразмус+.
  2. Країн-учасниць Програми ЄС Еразмус+.
  3. Strategies: UA National Platform for the Recovery PlanEUWorld.
  4. Інструментів та документів для виконання міжнародних проєктів за Програмою Еразмус+.

Світлана Шитікова звернула увагу присутніх на критерії, за якими оцінюється проєктна заявка:

  • актуальність проєкту;
  • якість побудови та впровадження проєкту;
  • якість проєктної команди/партнерства, організації співпраці;
  • очікуваний вплив, дисемінація та стійкість результатів проєкту;
  • цілі – завдання – іноваційність – діяльність проєкту – необхідні ресурси – очікувані результати – вплив: логіко-структурна-матриця.

Також модераторка ознайомила присутніх із статистичними даними щодо діяльності НЕО в Україні за період 2021-2024 рр.:

  • подано 1501 проєкт з України;
  • 258 проєктів рекомендовано до фінансування;
  • задіяно 229 модулів, 9 Центрів досконалості, 18 кафедр, 2 мережі, 73 Ukrainian Higher Education institutions;
  • 2 проєкти не пройшли стадію підписання грантової угоди, тож впроваджується 256 проєктів.

Світлана Шитікова повідомила, що протягом періоду реалізації проєкту є поточна/проміжна звітність, яка завантажується на Порталі Funding and Tender Opportunities через застосування Вашого акаунту EUlogin. Поточна/проміжна звітність є частиною договірних зобов’язань. Протягом періоду реалізації проєкту Координатор проєкту повинен регулярно завантажувати результати проєкту (тобто звітувати) на Порталі Funding and Tender Opportunities у терміни, визначені Грантовою угодою, зокрема її додатками. Терміни виконання різних завдань проєкту визначаються ще на етапі подання аплікаційної форми проєкту на конкурс Програми Еразмус+, а потім частина В та інші додатки включаються до складу Грантової угоди.

Результати проєктів ЕРАЗМУС+ можна знайти у звітах і статистичних збірниках, а також на платформі Erasmus+ Projects, яка демонструє більшість ініціатив, що фінансуються даною програмою.

Науково-педагогічні працівники БІНПО вдячні організаторам семінару-тренінгу за можливість об’єднати зусилля та обговорити цілі, завдання та майбутні заходи для розвитку освітнього середовища нашої країни за підтримки міжнародних партнерів.


16:08 18.10.2024