НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Тренінг ЕРАЗМУС+ «Розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (CBVET): від ідеї до подання заяки»

Тренінг ЕРАЗМУС+ «Розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (CBVET): від ідеї до подання заяки»

16 жовтня 2024 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у тренінгу ЕРАЗМУС+щодо написання проєктів з напряму «Розвиток потенціалу у сфері професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти (CBVET): від ідеї до подання заявки» на конкурс 2025 року.

Із 14 по 19 жовтня 2024 року команда Національного Еразмус+ офісу в Україні щорічно приєднуєтеся до всесвітньої ініціативи #ErasmusDaysта проводить серію заходів та активностей. Цьогоріч ці дні присвячено питанням «Resilience&Cohesion», адже кожен еразмусівець, кожен представник громади та суспільства стійко та згуртовано виборюють своє право на європейські цінності та розбудову нової України!

Тренінг став можливим завдяки Національному Еразмус+ офісу в Україні(НЕО), який у тісній співпраці з Представництвом ЄС в Україні забезпечує допомогу та підтримку впровадження і поширення інформації про можливостіта проєкти Програми ЄС Еразмус+ у сферах освіти та професійного розвитку в Україні. Місія НЕО в Україні полягає у: розвитку потенціалу української освіти в межах наскрізних пріоритетів Програми ЄС Еразмус+ для подолання глобальних викликів та наближення європейської інтеграції України, розбудові інтернаціоналізації закладів освіти на основі можливостей міжнародної співпраці, результатів проєктів та інших ресурсів для стійкого розвитку, цифровізації та інклюзії, за підтримки і у співпраці з ЄС.

У тренінгу щодо написання проєктів взяли участь Вікторія Сидоренко, директорка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, докторка педагогічних наук, професорка, та Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту. Також на заході були присутні представники закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, громадських організацій. 

Тренінг відбувся оффлайн у приміщенні НЕО в Україні (м. Київ). Функції модераторки заходу виконувала Вероніка Ткаченко, менеджерка НЕО в Україні.

Розпочався тренінг з презентації закладу освіти чи громадської організації, яку представляв учасник. Директорка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти Вікторія Сидоренко розповіла про основні напрями роботи Інституту, насамперед про підготовку магістрів за освітньо-професійними програмами «Педагогіка вищої школи» та «Психологія», а також про проведення курсів підвищення кваліфікації для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, співпрацю із ключовими стейкголдерами.

Після презентації учасників зі вступним словом виступила Тетяна Білецька, заступниця директорки Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України. Вона наголосила на національних пріоритетах для підготовки проєктних заявок: адаптація професійної та фахової передвищої освіти та навчання до потреб ринку праці; підвищення гнучкості можливостей професійної та фахової передвищої освіти та навчання, забезпечення якості професійної та фахової передвищої освіти та навчання; інновація у професійній та фаховій передвищій освіті та навчанні; підвищення привабливості професійної та фахової передвищої освіти; створення та реалізація стратегій інтернаціоналізації для провайдерів професійної та фахової передвищої освіти.

Модераторка заходу Вероніка Ткаченко зробила короткий огляд напряму CBVET Програми ЄС Еразмус+, який надає допомогу закладам професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти. Основними тематичними напрями його є: навчання на робочому місці (для молоді та дорослих), механізми забезпечення якості освіти, підвищення кваліфікації викладачів закладів освіти, ключові компетентності, включаючи підприємницькі, інновації, зелені та цифрові навички, навички для поточних і майбутніх можливостей для роботи педагогічних працівників. Модераторка назвала вимоги щодо партнерства учасників проєкту. Також Вероніка Ткаченко розповіла про особливості реєстрація закладу на Funding and Tender opportunities Portal, отримання PIC та OID кодів, роботу з PIF (Partner Identification Form), створення англомовної сторінки на сайті закладу освіти, розробку Положення про міжнародну співпрацю закладу освіти, а також вказала на ресурси для пошуку іноземних партнерів.

З метою формування у учасників тренінгу навичок розроблення проєктних концептів за координації Вікторії Ткаченко відбулася робота в групах. Кожна група отримала завдання: розробити проєктний концепт за вільно обраною темою. Група, до складу якої входили представники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, обрали тему «Створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища закладу професійної (професійно-технічної) освіти». Виходячи з обраної теми, учасники групи обрали: програмні пріоритети, тривалість проєкту, його цільову групу, організацій-партнерів (як вітчизняних, так і закордонних), цілі та завдання проєкту, його результати та індикатори їх досягнення. Розроблені групами проєктні концепти були обговорені та отримали рекомендації для подальшої роботи над ними.

Тренінг надав багато корисної та цікавої інформації для присутніх, дозволив їм глибше зрозуміти сутність напряму CBVET програми Еразмус+,  методику подання заявки на участь у програмі та розробки проєктного концепту.

Щиро дякуємо організаторам тренінгу з Національному Еразмус+ офісу в Україніта особисто Вероніці Ткаченко та Тетяні Білецькій за надзвичайно актуальну та практично цінну інформацію!

Інформація БІНПО УМО
13:33 17.10.2024