НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
У БІНПО відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Інноваційні підходи до підготовки кваліфікованих робітників: технології, методики, перспективний досвід»

30 вересня 2024 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Інноваційні підходи до підготовки кваліфікованих робітників: технології, методики, перспективний досвід».

Організатор заходу: кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти.

До Всеукраїнської науково-практичної конференції долучилися понад 260 учасників в очному та дистанційному режимі роботи. Усеукраїнська конференція об’єднала науково-педагогічнихпрацівників закладіввищої, фахової передвищої тапіслядипломноїосвіти;педагогічнихпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, керівників і методистівнавчально-методичнихцентрівпрофесійної (професійно-технічної)освіти,здобувачівосвіти, магістрантів БІНПО ОПП «Педагогіка вищої школи», ОПП «Психологія», роботодавців, замовників освітніх послуг таключовихстейкголдерів для обговорення актуальних питань в галузі освіти.У Всеукраїнській конференції взяли участь представники Республіки Польща, Канади та різних областей України (Київська, Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Черкаська, Вінницька, Сумська, Рівненська області).

Мета проведення заходу: обґрунтування сучасних науково-методичних засад розроблення, впровадження та реалізації інноваційних підходів до підготовки кваліфікованих робітників; пріоритетних напрямів розвитку професійної освіти в умовах воєнного стану і повоєнної відбудови України; науково-методичного супроводу професійної підготовки кваліфікованих фахівців.

Під час наукового заходу було порушено й обговорено низку важливих питань за ключовими напрямами роботи конференції:

  1. Пріоритетні напрями розвитку професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану та повоєнної відбудови України.
  2. Науково-методичний супровід професійної підготовки кваліфікованих фахівців: виклики, тенденції, перспективи.
  3. Освітні тренди і пріоритетні тенденції розвитку фахових навичок кваліфікованих робітників.
  4. Інноваційні підходи до підготовки сучасного фахівця в закладі професійної (професійно-технічної) освіти.
  5. Сучасні технології навчання в професійній (професійно-технічній) освіті в умовах воєнного часу.
  6. Перспективний досвід підготовки конкурентоспроможних фахівців в умовах формальної, неформальної та інформальної освіти.
  7. Міжнародний досвід і його адаптація у вітчизняну професійну освіту.
  8. Інклюзивна освіта: розробка інклюзивних освітніх програм і методик ЗП(ПТ)О, міжнародний досвід.
  9. Цифрова дидактика як трансформатор освітнього ландшафту.
  10. Професійна орієнтація і працевлаштування – ключовий тренд сучасної професійної освіти

Із вітальним словом до учасників Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції звернулася Вікторія Сидоренко, директор БІНПО, доктор педагогічних наук, професор, і побажала всім натхненної науково-практичної діяльності і плідних дискусій. Зазначила, що професійні доповіді, науковий дискурс, хороша творча атмосфера допоможуть окреслити найбільш важливі проблеми і відшукати шляхи підготовки конкурентоспроможного на ринку праці фахівця, інноваційної особистості. Вікторія Вікторівна виступила із науковою доповіддю: «Розвиток на випередження: найголовніші навички фахівця майбутнього».

Із вітальною промовою до учасників заходу звернувся Іренеуш Жуховскі, доктор інженер, професор MANS, ректор Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі. Республіка Польща, і закцентував увагу на інноваційному підході до професійної орієнтації з використанням засобів ІКТ на прикладі проєкту «Професійний компас».

Привітала учасників конференції Ірина Кучеренко, завідувачка кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін, докторка педагогічних наук, професорка, яка побажала всім плідної праці, творчого наукового натхнення та нових здобутків в ім’я процвітання України і розвитку української освіти.

На пленарному засідання із науковими доповідями виступили спікери: Олена Гришаєва, в.о. директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області, із науковою доповіддю: «Освітні втрати у професійній освіті: шляхи подолання»; Ніна Бєлова, заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області, із науковою доповіддю: «Короткострокові курси в системі професійних кваліфікацій, як важливий інструмент професійного розвитку та перепідготовки: з досвіду розробки мікрокваліфікацій»; Олеся Ващук, доктор економічних наук, професор, голова Ради молодих учених при МОН України, голова Офісу підтримки вченого, із науковою доповіддю: «Можливості для вчених: гранти, конкурси, премії»; Зоя Шарлович, кандидат педагогічних наук, ад’юнкт Міжнародної Академії Прикладних Наук в Ломжі, Республіка Польща, із науковою доповіддю: «Якість і професійні вимоги до діяльності викладача в сучасній освіті»; Олексій Муковіз, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри дошкільної та початкової освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», із науковою доповіддю: «Педагогічні умови формування комунікативної толерантності здобувачів професійно-технічних закладів освіти в умовах інноваційного освітнього середовища»; Олена Юденкова, кандидат педагогічних наук, директор Професійно-технічного училища № 88,, із науковою доповіддю: «Освітні тренди у професійній підготовці кваліфікованих робітників (на прикладі діяльності Магдалинівського аграрного профтеху)»; Олена Михайленко-Блайон, кандидат економічних наук, викладач, бізнес-тренер, дослідник з освіти, культури і технологічного розвитку в Ontario Tech University та University of Alberta, Канада, із науковою доповіддю: «Програми залучення жінок до кваліфікованих робітничих професій в економічно розвинених країнах: уроки для України»; Михайло Жук, кандидат філософських наук, доцент кафедри методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, із майстеркласом: «Інноваційність як тренд освіти 4.0»;Андрій Геревенко, старший викладач кафедри технологій навчання та охорони праці  Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, із майстеркласом: «Цифровізація освітніх матеріалів: від традиційних методик до інтерактивних рішень»; Ілля Пахомов, старший викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, із майстеркласом: «Тренінгова програма «формування моральних цінностей здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти».

Під час роботи Всеукраїнської конференції було зреалізовано активний науковий дискурс між учасниками заходу, відбувся активний обмін досвідом, висвітлених у наукових доповідях і майстеркласах.

Науково-педагогічні працівники БІНПО вдячні учасникам інтернет-конференції із Канади, Республіки Польща, України за партнерство й обмін інноваційним досвідом.

Запис Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Інноваційні підходи до підготовки кваліфікованих робітників: технології, методики, перспективний досвід» можна переглянути на офіційному ютуб-каналі БІНПО за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=yqDP8cQY2lQ


15:03 01.10.2024