10 квітня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбулися заходи із вшанування пам’яті академіка НАПН України Віктора Огнев’юка в 65-ту річницю від його дня народження.
У заходах пам’яті узяв участь президент НАПН України Василь Кремень.
Відбулося відкриття барельєфа Віктору Огнев’юку – ректору Київського університету імені Бориса Грінченка (2007-2022), в навчальному корпусі на бульварі Ігоря Шамо, 18/2. Його урочисто відкрили дружина академіка Любов Огнев’юк і в.о. ректора Університету Грінченка Олександр Турунцев. Розміщення барельєфа саме в навчальному корпусі на Ігоря Шамо, 18/2 не є випадковим. Під керівництвом ректора Віктора Огнев’юка тут було відкрито й обладнано майстерні живопису, ювелірного мистецтва, художньої кераміки, друкованої графіки, хореографічні зали, переобладнано їдальню, спортивну й актову зали, удосконалено рекреаційні зони, започатковано Музей українського побуту родини Ульяничів, Музей старовинних музичних інструментів, відкрито Ресурсний центр підтримки студентів з інвалідністю.
Василь Кремень у виступі зазначив: «Віктор Олександрович працював заступником міністра освіти і науки за мого керівництва міністерством і опікувався питаннями середньої загальної освіти. В той час ми здійснювали перехід до 12-річноі школи з профільним навчанням в 10-12 класах, що було на жаль скасовано в 2010 році, здійснили компʼютеризацію шкіл, започаткували програму «Шкільний автобус», розпочали експеримент з впровадження незалежного тестування, перейшли до 12-бальноі системи позитивного оцінювання учнів та й багато чого іншого зробили разом. Віктор Олександрович пройшов достойний шлях в освіті – від сільського вчителя і до заступника міністра, ректора, академіка Національної академії педагогічних наук України. Власне за його ректорства і був створений університет, сформований колектив, закладена корпоративна культура й цінності. Він був патріотом України! Вічна і світла йому памʼять!»
Завершився захід презентацією книги спогадів про Віктора Огнев’юка – тих, хто розділяв його цінності, допомагав втілювати інноваційні ідеї. Ця книга має назву, яка відповідає життєвому кредо Віктора Олександровича і водночас є місією Університету Грінченка – «Служити людині, громаді, суспільству».
На Факультеті педагогічної освіти, за ініціативи кафедри освітології та психолого-педагогічних наук, відбулися освітологічні дебати «Конкурентоспроможність університетської освіти в умовах кризових трансформацій» у рамках Огнев’юківських читань, у яких взяла участь академік-секретар Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки Світлана Сисоєва. Основою для такого формату наукової дискусії стала стаття Віктора Огнев’юка«Криза – момент істини для конкурентоспроможної університетської освіти», у якій досліджено поняття «криза» та «конкурентоспроможність закладів освіти», а також синергетичний підхід до розуміння кризи в освітній галузі
На завершення відбулася презентація документального фільму «Терра ректора», який створила навчально-виробнича майстерня Університету «АстудіЯ» (керівник – Мар’яна Ангелова) «Терра ректора» – це спогади, рефлексії та узагальнений досвід ректора Віктора Огнев’юка.
20:25 11.04.2024