НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
VІІІ Міжнародна наукова онлайн-конференція «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі»

Інститут професійної освіти НАПН України  виступив співорганізатором VІІІ Міжнародної наукової онлайн-конференції «Сучасні проблеми забезпечення якості життя в глобалізованому світі», яка була проведена 29–30 листопада 2023 року Академією прикладних наук в Ополє спільно з Сілезькою академією на платформі Google Meet.

Мета проведення конференції полягала в обговоренні наукових і практичних проблем підвищення якості життя в умовах глобалізації, закономірностей і основних тенденцій зміни різних аспектів якості життя людей.

Відкрив конференцію Тадеуш Покуса, доктор філософії, професор WSZiA, проректор з якості освіти Академії прикладних наук в Ополє. З вітальним словом до учасників заходу звернувся ректор Сілезької академії доктор наук, професор Александер Остенда, який схарактеризував сучасний стан підготовки майбутніх фахівців в закладах освіти Польщі для забезпечення високої якості життя. Від Інституту професійної освіти НАПН України виступила доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України Валентина Радкевич, яка звернула увагу присутніх на доповнення концепції феномену якості життя комплексом важливих соціальних, психологічних, професійних чинників, що позитивно позначаються на соціальній інтеграції, взаємодії, безпеці, емоційному благополуччі, балансу між роботою і дозвіллям особистості. Зокрема доповідач зазначила роль компетентнісного потенціалу професійної освіти у підвищенні рівня інноваційності, ефективності та адаптивності фахівців до професійної самореалізації. Завершуючи виступ, Валентина Радкевич означила перспективні напрями взаємодії Інституту професійної освіти НАПН України з міжнародними партнерами для здійснення досліджень щодо забезпечення високого рівня якості життя громадян України в умовах змін та викликів глобалізованого світу.

Під час пленарного і секційних засідань за участю понад 150 українських та зарубіжних дослідників було проаналізовано методологічні й методичні засади вивчення феномена «якість життя» крізь призму філософії, психології та професійної дидактики. Так, Казімєж Лукавецький, доктор філософії, викладач Академії прикладних наук в Ополє оприлюднив результати дослідницького пошуку щодо особливостей професійної діяльності медичних координаторів у Польщі. Про концептуально-парадигмальні виміри консультування молоді з підприємництва для забезпечення якості освіти доповів доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України, Валерій Орлов. Практичні аспекти реалізації концепції консультування майбутніх фахівців схарактеризувала доктор педагогічних наук, доцент, провідний науковий співробітник лабораторії професійної кар’єри Інституту професійної освіти НАПН України, Людмила Базиль. Особливості застосування екоорієнтованих технологій у підготовці майбутніх фахівців автотранспортного профілю розкрив у виступі кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійної освіти НАПН України, Дмитро Гоменюк.

Розкриваючи особливості використання фінансових і економічних інструментів для підвищення якості життя, доповідачі презентували результати наукових досліджень крізь призму актуальних факторів суспільного буття людини у глобалізованому світі. Зокрема, Тетяна Квітко, кандидат економічних наук, доцент Державного біотехнологічного університету проаналізувала маркери соціальної нерівності сучасного суспільства й розкрила своєрідність меритократичної моделі управління.

Активну дискусію учасників конференції викликало обговорення провідних факторів зміцнення особистісного ресурсу та підвищення якості життя, зокрема уточнення впливу засобів і каналів комунікації на цивілізаційне буття людини, з’ясування ролі й місця освіти в підвищенні якості життєдіяльності громадян України, Польщі і Словаччини. Зацікавленість дослідників у цьому аспекті викликала доповідь науковців Державного університету інтелектуальних технологій та телекомунікацій доктора технічних наук, професора Олени Чукурної й кандидата економічних наук, доцента Тетяни Тардаскіної про сучасні підходи до ефективного управління ІТ-компаніями.

Результати наукових досліджень учасників конференції будуть опубліковані у колективній монографії «Забезпечення якості життя в умовах невизначеності: теорія і практика», яку планується до кінця 2023 року розмістити на сайті Академії прикладних наук – Вищої школи управління і адміністрації в Ополє.


16:16 07.12.2023