НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Слава Шевченка – слава України

26 березня в головному приміщенні Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка відбулося літературно-мистецьке свято «Слава Шевченка – слава України». Організаторами заходу виступили Національна академія педагогічних наук України, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського та Управління освіти Шевченківського району.

Щира любов і шана до творчості Великого Кобзаря українського народу об’єднала в стінах бібліотеки представників освітянської громади: науковців, учителів, вихователів, студентів та користувачів бібліотеки.На основі архівних документів та власних досліджень доповідачі висвітлили маловідомі сторінки біографії Тараса Шевченка.

Про «Горобині ночі на Тарасовій горі» розповів журналіст, лауреат Міжнародної премії імені Володимира Винниченка, заслужений працівник культури України Володимир Біленко, який у 50–60-х роках ХХ століття працював у музеї на Чернечій горі в Каневі.Наталія Околітенко, автор історичної повісті «Рось-Марія», що є  першим в українській літературі дослідженням долі того, хто став Предтечією генія, розповіла присутнімпроунікальні відкриття з історії взаємин Тараса Шевченка та Івана Сошенка. Ґрунтовною інформацією поділивсяд-р пед. наук, с. н. с. відділу теорії та історії педагогічної майстерності Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України Станіслав Пономаревський у своєму виступі «Т. Г. Шевченко і започаткування українського шкільництва в Росії».

Вихователь-методист ШДС «Кобзарик» НаталіяВоронінадля працівників дошкільних навчальних закладів підготувала матеріал на тему «Твори Шевченка в роботі з дітьми дошкільного віку». Виступ методиста РНМЦ Управління освіти Шевченківського району Ольги Стрикун «Київ з ім’ям Шевченка»завдяки медіа-супроводуперетворився на цікаву екскурсію Шевченківськими місцями столиці.

«Духовний шлях до Тараса»назваоднієї зпередач Національного радіо, яку веде Аркадій Музичук – поет, публіцист, кіносценарист, заслужений журналіст України. Присутнім на заході він презентував свої вірші про Т. Г. Шевченка. Окрасою свята сталамузично-поетична композиція за творами Т. Г. Шевченка, щовиконали студенти V курсу Інституту мистецтв НПУ ім. М. П. Драгоманова та учасники дитячого музичного театру «Маестро» під керівництвом к. пед. н., доцента Людмили Паньків.Юні артисти читали поезію Тараса Шевченка: «Вітре буйний», «Сон», «Садок вишневий», «Тече вода з-під явора», «Якби мені черевички», «Щебетала пташечка» та виконали пісні на його слова «Ой три шляхи широкії», «Нащо мені чорні брови» і «Реве та стогне Дніпр широкий».

Огляд книжкової виставки «Тарас Шевченко – духовний взірець нації» провелаОлена Покусова – завідувач сектору обслуговування, яка розкрила постать українського генія через рідкісні та цінні видання ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського. Зокрема було представлено такі видання: фототипія позацензурного примірника «Кобзар» (1840 р.); «Ілюстрований Кобзарь Шевченка» (1896 р.); друге повне видання «Кобзар» (1908 р.) і «Буквар южноруский» (1861 р.) та ін. Останній упорядкований Шевченком для українських недільних шкіл і був його улюбленою працею.

Прес-служба НАПН України
15:01 28.03.2014