15 вересня 2023 р., відповідно до плану роботи Національної академії педагогічних наук України, в рамках проведення Ukrainian Preschool Week було організовано роботу Всеукраїнської науково-практичної конференції «Освітній процес в закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану: теорія, практика, інновації». Конференцію присвячено Дню працівників дошкільної освіти. З надихаючими вітальним словами до учасників звернулися президент НАПН України Василь Кремень, голова підкомітету з питань дошкільної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов, заступник міністра освіти і науки України з питань дошкілля Євгенія Смірнова.
Модератором пленарного засідання виступила академік-секретар відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світлана Сисоєва. З доповідями на пленарному засіданні виступили відомі вчені академіки НАПН України Алла Богуш і Іван Бех, завідувач лабораторії дошкільного виховання Інституту проблем виховання НАПН України Ольга Рейпольська, завідувач кафедри дошкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова Олена Половіна, завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки Олександр Семенов, профессор кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету Катерина Крутій. Із теплими словами до учасників конференції звернувся віце-президент НАПН України Володимир Луговий, який певною мірою підсумував ідеї пленарного засідання, зробивши наголос на підготовці фахівців з позашкільної освіти у системі ЗВО.
Подивитись пленарне засідання можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xyi4wODLkUw.
Після пленарного засідання відбулася робота п′яти секцій:
СЕКЦІЯ 1. Діти раннього віку: піклування та освітній розвиток;
СЕКЦІЯ 2. Підтримка сім’ї у забезпеченні освітнього розвитку дитини в умовах воєнного стану;
СЕКЦІЯ 3. Професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців дошкільної галузі;
СЕКЦІЯ 4. Упровадження сучасних педагогічних технологій в умовах кризових станів;
СЕКЦІЯ 5. Цифровізація як ресурсне забезпечення якості дошкільної освіти.
У роботі науково-практичної конференції взяли активну участь науковці, викладачі закладів вищої освіти та керівники, методисти і вихователі закладів дошкільної освіти з 10 областей України (Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Хмельницької та Черкаської). Пряма трансляція конференції на YouTube-каналі Інституту проблем виховання НАПН України набрала понад 1,5 тис. переглядів, що свідчить про актуальність питань, які обговорювали учасники конференції.
16:24 19.09.2023