НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Дорогі колеги, психологи України!

Всі роки існування незалежної України ми з вами дружньо працювали над розвитком української психологічної науки, і наші розбіжності залишалися в галузі наукових підходів і тенденцій, використовуваних в дослідженні технологій і методик. Спільними зусиллями нам вдалося створити певний імідж української психології у світі, встановити професійні зв'язки з психологами всього світу. В останні роки Україна брала активну участь у міжнародних психологічних конгресах, тематичних симпозіумах і конференціях, де однією згуртованою командою виступали психологи з Луганська і Львова, Києва та Севастополя, Дніпропетровська та Ужгорода.

На превеликий жаль, в останні дні відбуваються події, які жоден з нас ще нещодавно не міг уявити навіть у кошмарному сні. Виникло кілька загроз, які, якщо вони здійсняться, будуть неминуче супроводжуватися нанесенням багатьом тяжких фізичних і психологічних травм, у тому числі внаслідок вимушеного розриву сімейних зв'язків. Ми не говоримо вже про втрати для економіки, руйнування об'єктів інфраструктури і культурних цінностей.

Закликаємо вас, дорогі колеги, зробити все, що в наших силах, щоб зупинити сповзання нашої країни в прірву розпаду і протистояння, наш головний внесок – це зупинити по можливості інформаційно-смислову війну. На превеликий жаль, широкі можливості сучасного інформаційного простору, в якому не завжди адекватно відображаються сьогоднішні реалії, сприяють нагнітанню в суспільстві високого градуса психологічної напруги. Не треба пояснювати, наскільки страждають від цього психологічного напруження як дорослі, так і діти.

Ми всі незмінно докладаємо зусиль – у своїй консультативній, експертній, педагогічній, просвітницькій, дослідницькій діяльності – до того, щоб сприяти встановленню толерантних стосунків, налагодженню плідного діалогу між представниками різних етнічних, конфесійних, мовних спільнот, прихильниками різних світоглядних орієнтацій і політичних поглядів. Як нам здається, ці зусилля знаходять відгук в українському суспільстві. У нас складається враження, що нове політичне керівництво України налаштоване на толерантне, взаємовигідне вирішення наявних у цій сфері проблем.

Дорогі колеги! Наш спільний громадянський, людський і професійний обов'язок полягає в тому, щоб допомогти відвести біду, що нависла над нашим суспільством.

Президент товариства психологів України,
академік НАПН України,
директор Інституту психології НАПН України ім. Г.С. Костюка

 

Сергій Максименко


16:04 17.03.2014