НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Відверта розмова з Тарасом

Інститут проблем виховання НАПН України активно приєднався до ініціативи з проведення заходів, присвячених 200-річчю від дня народження Тараса  Шевченка, і 6 березня провів семінар-творчу зустріч  «Поетично-освітня творчість Т. Г. Шевченка».

За інформацієюзаступника директора з науково-експериментальної роботи Інституту проблем виховання Жанни Петрочко,захід відбувся нетрадиційно – від доповідей і виступів керівників установи й завідувачів лабораторій до творчих повідомлень-презентацій кожного бажаючого, не байдужого до творчого доробку Шевченка. Так семінар став віддзеркаленням відвертої «сповіді» співробітників Інституту, емоційно окриленої силою духу і творчості великого сина українського народу.

Розпочав захід директор Інституту академік Іван Бех виступом «Т. Г.Шевченко як національний оберіг». Він зазначив, що Тарас Григорович Шевченко не залишив певних праць з педагогіки, але його геніальні поетичні й прозові твори, насичені проблемами навчання і виховання, свободи і волі, несуть потужний позитивний потенціал, спрямований на духовне збагачення як дорослих, так і дітей.

 «Шевченко у річищі науково-літературної думки»  так назвали свою композицію співробітники лабораторії превентивного виховання. Зокрема, науковий співробітник лабораторії Тетяна Тарасова повідомила про наукові дослідження шевченківської проблематики, лауреатів Шевченківської премії; науковий співробітник лабораторії Валерія Нечерда прочитала твори свого батька Бориса Нечерди, лауреата Шевченківської премії; доктор педагогічних наук Валентина Оржеховська, доктор педагогічних наук Тетяна Федорченко порадували всіх присутніх чудовим акапельним співом пісень на слова Тараса Шевченка.

Творчість поета – духовна спадщина і національна святиня Українського народу, а сам митець – національний символ українців. Глибше проблему феномену національної спадщини Шевченка розкрив у своєму виступі провідний науковий співробітник лабораторії сімейного виховання Віктор Постовий.

Шевченко був прекрасним художником,основоположником критичного реалізму в українському мистецтві, майстерно володів усіма відомими у свій час засобами графічного зображення. Про це на семінарі-творчій зустрічі докладно й надзвичайно цікаво розповіла науковий співробітник лабораторії естетичного виховання Світлана Ничкало.За допомогою слайдової презентації «Шевченко-художник» Світлана Андріївна донесла до всіх присутніх велич художніх творів Кобзаря, висвітлила їхнє значення у роки його життя й на сучасному етапі розвитку України.

Прес-служба НАПН України
15:23 11.03.2014