На запрошення Університету Вітовта Великого (Каунас, Литва) у рамках проєкту Еразмус+ Traineeship Програм Європейського Союзу з академічної мобільності Маргарита Нікіфорова, здобувачка вищої освіти, групи ДС-21-Г1 «Публічне управління та адміністрування» Навчально-наукового інституту менеджменту та психології з 01 серпня 2022 року по 30 вересня 2022 року проходила стажування в Інституті професійного розвитку при Академії освіти Університету Вітовта Великого.
Упродовж терміну участі в асистентській практиці відвідувала заняття з тем «Сприяння розробці та реалізації програм підвищення кваліфікації вчителів, які працюють з українськими дітьми та молоддю біженців», «Сприяння розробці та реалізації програм підвищення кваліфікації для українських дітей-біженців та молоді, батьків/членів сімей», обмінювалась досвідом та набувала нових компетенцій.
Стажування проходило у формі тренінгів, під час яких використовувалися рольові ігри, мультимедіа, слайд-шоу, проводилася робота у групах. У рамках програми академічної мобільності було передбачено участь у семінарах та проведення практичних занять на базі Інституту професійного розвитку Університету Вітовта Великого.
Маргарита Нікіфорова провела опитування українських дітей та їх батьків щодо адаптації та інтеграції в систему освіти Литви; брала участь у презентації книги Gerd-Bodo von Carlsburg/ Giedre Kvieskiene “Prototype modelling in SocialEmotional Education”; пройшла курс “Very Verified Baltics”, організований американськими партнерами Університету Вітовта Великого; аналізувала результати дослідження проблем адаптації та інтеграції українців у литовському суспільстві; виступила з презентацією на тему «Проблеми інтеграції українських сімей, їхні очікування та соціально-емоційне благополуччя».
На завершення стажування та після практичного випробовування Маргарита Нікіфорова отримала сертифікат від Еразмус+ Traineeship Програми Європейського Союзу з академічної мобільності.
На всіх офіційних заходах Маргарита Нікіфорова розповідала нашим партнерам з Литви про досвід та діяльність ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України в сфері міжнародної діяльності, співпрацю з іноземними колегами.
Міжнародна співпраця Університету менеджменту освіти – один із пріоритетних напрямів діяльності Університету, і в період воєнного стану вона посилилася та набула нових обертів: активізувалися вже напрацьовані зв’язки з міжнародними колегами, започаткувалися нові партнерства. Наразі більш активно реалізуються програми академічної мобільності та поглиблюються подальші пошуки академічних зв’язків із освітніми установами в різних країнах світу.
16:02 07.10.2022