6 вересня 2022 р. у залі засідань Президії НАПН України відбувся семінар «Можливості Програми Європейського Союзу Еразмус+ для НАПН України». Організатори – Національна академія педагогічних наук України та Національний Еразмус+ офіс в Україні у межах реалізації Меморандуму про співпрацю.
Надзвичайну важливість активної участі в Програмі ЄС Еразмус+ вчених академії підкреслив президент НАПН України Василь Кремень. Ініціативу проведення семінару привітали також перший віце-президент НАПН України Володимир Луговий і координатор Національного Еразмус+ офісу в Україні Світлана Шитікова.
У доповіді і презентації доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, доцент, головний науковий співробітник відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, менеджер Національного Еразмус+ офісу в Україні Жаннета Таланова наголосила, що сьогодні правила Програми ЄС Еразмус+ змінені для того, щоб сприяти підтримці українських закладів і установ, освітян і вчених в умовах військової агресії РФ, зокрема які переміщені в межах України або перебувають за кордоном. Оскільки Росія і Білорусь виключені з фінансування зазначеної Програми, можливостей для України, її освіти, молоді та спорту, стало значно більше. Жаннета Таланова підкреслила, що вже кілька інститутів НАПН України беруть участь у проєктах Програми Еразмус+, проте є нагода приєднатися і для інших установ.
У семінарі, що відбувся в змішаному режимі онлайн і офлайн, взяли участь близько 140 представників наукових установ та університету НАПН України.
Довідково. Еразмус+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці.
Ключові пріоритети Програми у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на 2021-2027 рр.: якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір. Крім цього, продовжується підтримка викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів і можливостей ЄС в межах напряму Жан Моне.
17:00 06.09.2022