НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Про міжкультурну освіту і співпрацю українських і польських учених йшлося на міжнародній конференції в Устроні

З 26 по 28 червня 2022 року тривала міжнародна конференція «Сутність, стан і завдання міжкультурної педагогіки: традиції і сучасність» у місті Устронь (Польща). Організаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки Польщі, Комітет педагогічних наук Польської академії наук, Шльонський університет у Катовіцах, Асоціація підтримки міжкультурної освіти.

Під час конференції відбулося обговорення педагогічних проблем міжкультурної освіти.

У руслі обговорення українсько-польської співпраці та визначення її перспектив відбулося кілька сесій. а саме: урочиста асамблея до 80-річчя професора, доктора хабілітованого (мульти), Почесного Голови Комітету педагогічних наук Польської академії наук, іноземного члена НАПН України Тадеуша Левовицького, спільне засідання Президії НАПН України і Комітету педагогічних наук ПАН, наукова сесія з мультикультурної освіти.

До урочистої асамблеї було надіслано відеопривітання президента НАПН України Василя Кременя, академіка-секретаря відділення вищої освіти НАПН України Петра Сауха. Професор Тадеуш Левовицький є почесним доктором Житомирського державного університету імені Івана Франка, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Київського університету імені Бориса Гринченка.

Перший меморандум про співпрацю НАПН України і Комітету ПАН був підписаний саме академіком Василем Кременем і Тадеушем Левовицьким. Тісні зв’язки із польськими вченими має і професорсько-викладацький склад Житомирського державного університету імені Івана Франка, де ще у 2004 році за ректорства професора Петра Сауха було створено Центр полоністики.

У Польщі від України на конференції була присутня академік-секретар відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світлана Сисоєва. Доповідь професора Світлани Сисоєвої стала логічним продовженням виступу професора Тадеуша Левовицького про міжкультурну освіту у Польщі. Світлана Сисоєва приділила велику увагу нинішнім відносинам Польщі і України під час війни. Вона наголосила на величезній допомозі польських учених, наукових й адміністративних установ та закладів вищої освіти.

З доповіддю «Міжкультурна освіта у науково-педагогічному просторі України» можна ознайомитися за посиланням.

Про перебіг спільного засідання Президії НАПН України і Комітету педагогічних наук ПАН.


Пресслужба НАПН України
09:29 29.06.2022