НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Всеукраїнський науково-практичний семінар «Нові бібліотечні сервіси та технології в інформаційному забезпеченні освіти»

26 травня 2022 р. у рамках Всеукраїнського фестивалю науки – 2022 в онлайн-форматі відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Нові бібліотечні сервіси та технології в інформаційному забезпеченні освіти», організований відділом науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського НАПН України (далі – ДНПБ України)  спільно з Інститутом спеціальної педагогіки і психології  імені Миколи Ярмаченка НАПН України, Мукачівським  державним  університетом, Рівненським державним гуманітарним університетом, науковою бібліотекою Харківського національного медичного університету, бібліотекою київської гімназії № 179.

З вітальним словом захід відкрив заступник директора з наукової роботи ДНПБ України Д.О. Закатнов, який привітав учасників семінару з Днем науки, окреслив цілі й основні напрями роботи семінару, а також передав вітання учасникам семінару від дійсного члена НАПН України, академіка-секретаря Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України С.О. Сисоєвої та член-кореспондента НАПН України, директора ДНПБ України Л. Д. Березівської. Модерацію заходу проводила кандидат педагогічних наук, науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних ресурсів ДНПБ України О.Є. Матвійчук.

Предметом обговорення наукового зібрання були такі питання: науково-інформаційне забезпечення розвитку сучасного соціокомунікаційного простору освіти України; інновації як стратегія і умови розвитку освітянських бібліотек; спеціальні бібліотеки наукових установ НАПН України в цифрову епоху: нові виклики і нові можливості; бібліотечний простір: трансформація та організація в сучасному вимірі; цифрові інструменти підтримки наукової комунікації, формування та використання відкритих електронних ресурсів в бібліотеках закладів вищої освіти; інформаційні сервіси та електронні ресурси Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського.

У роботі семінару брали участь біля 50 наукових, науково-педагогічних та бібліотечних працівників.  Із доповідями виступили: О.Є. Матвійчук (Інновації в освіті як стратегія і умова розвитку бібліотек);  О.В. Веремчук  (Науково-інформаційне забезпечення розвитку сучасного соціокомунікаційного простору освіти України); О.Ю. Бучковська (Бібліотечний простір: трансформація та організація в сучасному вимірі);  Т.Б. Павленко (Вебнавігатор фахово-орієнтованого електронного контенту як складова інформаційно-ресурсної бази університетської бібліотеки);  І.В. Бобренко (До питання інформаційного забезпечення освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку); О.О. Удовик  (Модель бібліотеки Нової української школи). 

 Із повідомленнями, в яких пріоритетом було зазначено нові бібліотечні сервіси та технології ДНПБ України, виступили наукові співробітники бібліотеки: Н. В. Вараксіна (Використання сучасних інформаційних систем для створення ресурсів); Я.М. Ніколаєнко (Електронний ресурс  ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського «Календар знаменних і пам’ятних дат у галузі освіти і науки»:  інформаційне забезпечення фахових потреб науковців і практиків освітянської галузі України); О.Л. Гончаренко (Інформаційні сервіси та електронні ресурси мережі освітянських бібліотек України);М.Х. Лапада  (Видавнича діяльність освітянських бібліотек (2021));Н.М. Кропочева (Перспективи розвитку освітнього середовища наукових бібліотек в процесі створення інформаційних ресурсів);Т.С. Павленко (Науково-інформаційне забезпечення потреб освітян під час військових дій в Україні);Н.Є. Зоріна (Термінологічний словник «Каталогізування документів» як засіб оволодіння фаховою термінологією і удосконалення професійного мовлення бібліотечних працівників);А.І. Рубан (Форми залучення дітей до читання: сучасний досвід діяльності бібліотек України).

Учасники заходу  відзначили,  що в умовах російсько-української війни пріоритетом кожної бібліотеки є не лише інформаційне  забезпечення  освіти, але й інформаційна протидія агресору.  

Матеріал підготували:
науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних
ресурсів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського к.п.н., доц. Оксана Матвійчук,
науковий співробітник відділу науково-освітніх інформаційних
ресурсів ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського Олена Гончаренко


10:39 01.06.2022