НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Відбувся Всеукраїнський марафон ідей Олександра Захаренка


 2 лютого на базі Черкаського національного університету відбувся Всеукраїнський марафон ідей Олександра Антоновича Захаренка.

Співорганізаторами заходу виступили Національна академія педагогічних наук України, Авторський Олександра Антоновича Захаренка ліцей Набутівської сільської ради Черкаської області, Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників, Тернопільський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – правовий ліцей № 2, Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1.

У пленарному засіданні взяли участь онлайн президент НАПН України Василь Кремень, академік-секретар відділення загальної освіти Олександр Ляшенко, академіки НАПН України Іван Бех і Ольга Сухомлинська, член-кореспондент НАПН України Юрій Мальований.

На заході були присутніми начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністраціїВалерій Данилевський, голова Черкаського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України Анатолій Стеценко, голова профспілкового комітету ЧНУ Ігор Погрібний, ректор Черкаського ОІПОППНаталія Чепурна і працівники інституту, керівники шкіл та інших навчальних закладів Черкаської області, науково-педагогічні працівники ЧНУ.

Пам’ять видатного педагога було вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки Олександра Захаренка на навчальному корпусі № 4 ЧНУ, де він отримував вищу освіту.

Від імені ректора Олександра Черевка привітав учасників марафону перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко:

Звертаючись до учасників марафону президент НАПН України Василь Кремень зазначив: «Нагадаю, що Олександр Антонович був академіком-засновником Національної академії педагогічних наук України. Його ідеї з інтелектуального розвитку і соціалізації особистості, формування школи як освітнього і культурного центру громади, формування національної свідомості молоді й збереження національної пам’яті – інноваційні на той час – залишилися актуальними і тепер».

«Захаренко бачив, що через формування ціннісної орієнтації людини ми можемо започаткувати формування нового типу людей, — підкреслив Василь Григорович. — Радий вітати учасників марафону від НАПН України та бажаю максимально використати доробок народного вчителя для модернізації сучасної української освіти».

Запрошені поважні посадовці звернулися до присутніх зі словами глибокої поваги і пам’яті про Олександра Антоновича Захаренка.

З вітальними словами до педагогів Черкащини звернувся Шалва Амонашвілі, доктор психологічних наук, академік, «Лицар гуманної педагогіки» (Тбілісі, Грузія). Педагог поділився спогадами про Олександра Антоновича.

Вчені Національної академії педагогічних наук України – Ольга Сухомлинська, Олександр Ляшенко, Юрій Мальований, Іван Бех – виступили з доповідями про новаторські ідеї О.А.Захаренка.

Про педагогічну спадщину видатного земляка в Набутівській територіальній громаді, де функціонує Авторський Олександра Антоновича Захаренка ліцей, розповіла очільниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Набутівської територіальної громади Черкаського району Юлія Михайлюк. Вона повідомила, що громада ініціювала благодійний марафон для встановлення погруддя Олександра Антоновича на його могилі, і запросила всіх долучитися.

Слова вдячності всім, хто шанує і втілює в життя ідеї українського педагога, висловив його син – Сергій Олександрович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, керівник «Музею пам’яті Олександра Захаренка» в ЧНУ.

У межах марафону було проведено три дискусійні панелі. Відбулася екскурсія інститутом педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, Музеєм пам’яті Олександра Захаренка.

Пресслужба НАПН України
18:14 04.02.2022