Відбулося відкриття Всеукраїнського тижня дошкілля 20–24 вересня 2021 року.
На урочистому зібранні виступили Міністр освіти і науки України Сергій ШКАРЛЕТ, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій БАБАК, голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир ВОРОНОВ, заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мікаела БАУЄР, президент Національної академії педагогічних наук України Василь КРЕМЕНЬ, академік Національної академії педагогічних наук України Алла БОГУШ, інші відповідальні особи.
Вітаючи шановне товариство, Василь Кремень зокрема сказав наступне:
«Щасливе життя наших прекрасних дітей залежатиме значною мірою від того, яке в них буде дошкілля. Бо саме в цьому віці закладаються риси людини і цнності, що їх вона сповідуватиме все життя.
Надзвичайно приємно, що в українському суспільстві все більше цінується розвиток людини, розвиток дитини. Рівень розвитку людини, з одного боку, це показник прогресивності будь-якого суспільства, а з другого, – розвинута людина – основний важіль суспільного прогресу, особливо в час науково-інформаційних технологій.
Ми бачимо в державі увагу до освіти з боку влади, і дуже приємно, що зростає увага до дошкілля. Це рух суспільства у правильному напрямі.
Але багато потрібно зробити в дошкіллі. Скажу лише кілька важливих ідей.
Добитися у суспільстві усвідомлення більшою мірою значимості дошкілля у житті людини, значимості розвитку дитини в ранньому й дошкільному віці.
Безумовно маємо потурбуватися про мережу дошкільних навчальних закладів – державних, комунальних і приватних. Кожен знайде свою нішу.
Більшою мірою приділити увагу фінансовому забезпеченню тих, хто працює в дошкільній освіті. Тільки таким чином ми зможемо залучити кращих випускників педагогічних університетів для роботи у позашкільних навчальних закладах.
Дошкілля тісно пов’язане із сім’єю. Тут багато залежить від педагогічної культури батьків, і я б сказав, що педагогізація суспільства, тобто надання педагогічних і психологічних знань і технологій батькам, підготовка молодих людей до батьківства – грає надзвичайно важливу роль.
І, безумовно, науково-методичне забезпечення дошкільної освіти. Зазначу, що багато зроблено науковцями НАПН України. Але в Україні має бути єдиний досконалий центр розвитку дитини дошкільного віку. У четвер було прийняте рішення про створення такої наукової установи у складі НАПН України. Я вдячний за підтримку Академії з боку Міністерства освіти і науки України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій
Психологія дитини нині вже інша – це має бути враховано у підручниках, програмах, вихованні й іншому.
Освітяни дошкілля, ви робите святу справу! Ви дійсно забезпечуєте майбутнє України!»
15:32 20.09.2021