НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Представлення наукової періодики НАПН України у науково-метричних базах даних

Відбулася нарада під головуванням першого віце-президента НАПН України В.І. Лугового щодо представлення наукової періодики НАПН України у науково-метричних базах даних за участю заступників керівників з наукової роботи, вчених секретарів, наукових співробітників підвідомчих установ академії

13 листопада 2013 року в конференц-залі Президії НАПН України під головуванням першого віце-президента НАПН України, доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Володимира Іларіоновича Лугового відбулася нарада щодо представлення наукової періодики НАПН України у науково-метричних базах даних за участю заступників керівників з наукової роботи, вчених секретарів, наукових співробітників підвідомчих установ академії.

Луговий В.І. звернув увагу присутніх на актуальність теми зібрання та охарактеризував особливості публікацій зарубіжних учених, зокрема лауреатів Нобелівської премії, та вимог міжнародних рейтингів наукових установ і вищих навчальних закладів. Наголошено також на внесенні змін до Методичних рекомендацій з підготовки звіту про діяльність підвідомчих установ академії у частині представлення результатів досліджень учених НАПН України в світовій системі наукових комунікацій.

Про відповідність наукової періодики академії вимогам вітчизняного законодавства і міжнародних науково-метричних баз даних виступила начальник науково-організаційного відділу Президії НАПН України, кандидат педагогічних наук Ірина Юріївна Регейло. Як повідомила І.Ю. Регейло, наявність міжнародних публікацій і показники цитування введено до переліку вимог: до робіт, що представляються на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, Державної премії України у галузі освіти та на здобуття щорічних премій Президента України для молодих вчених; до показників результативності наукової та науково-технічної діяльності вищих навчальних закладів та наукових установ; до показників результативності оцінювання діяльності наукових установ у процесі їх атестації для внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави; у підготовці та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації в частині опублікування результатів досліджень.

Заступник директора з наукової роботи Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Алла Анатоліївна Колупаєва поділилася досвідом включення наукового журналу «Дефектологія. Особлива дитина: навчання і виховання» до міжнародної науково-метричної бази даних EBSCO. Про досвід Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України щодо подання заявки на включення електронного наукового періодичного видання «Технології розвитку інтелекту» до науково-метричної бази даних Scopus розповів старший науковий співробітник лабораторії нових інформаційних технологій навчання Інституту, кандидат психологічних наук Максим Миколайович Назар. Старший науковий співробітник інформаційно-аналітичного відділу педагогічних інновацій Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Ірина Дмитрівна Малицька звернула увагу на особливості включення до науково-метричних баз даних IndexCopernicus, Google Scholar, Universal Impact Factor, CiteFactor, РІНЦ, інформаційних баз даних і каталогів та подання заявки на включення видання до бази даних Scopus на прикладі електронного наукового періодичного видання «Інформаційні технології і засоби навчання».

Науково-організаційний відділ
12:11 18.11.2013