21-25 квітня 2021 Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Microsoft в Україні та мультимедійне видавництво «Розумники» за активної підтримки Міністерства освіти і науки України, Ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара провели онлайн навчальний курс «Цифрова освіта викладачів: засоби Microsoft для віддаленого навчання».
Учителям та викладачам професійно-технічної та вищої освіти було запропоновано цифрові інструменти для роботи. Протягом навчального курсу тренери – експерти Microsoft, досвідчені педагоги-практики з різних куточків України – ділилися своїм досвідом щодо використання таких інструментів, як Майкрософт Teams, Sway, Forms, Flipgrid, Wakelet, MathSolve, Desmos, відеоконференції Teams, Insights, OneNote, ClassNotebook, створення навчальних завдань в Teams, організації олімпіад і конкурсів в середовищі Teams. Учасники навчального курсу поглибили свої знання щодо використання мережі «Партнерство в навчанні» для власного професійного розвитку та опанували сучасні сервіси, вбудовані в пакет MicrosoftOffice для створення цифрових зошитів та карток для навчання, зокрема змішаного та дистанційного. Координування та адміністрування навчального курсу в середовищі Microsoft Teams Live Events, що зібрав понад 1200 учасників, здійснювала заступниця директора ІІТЗН НАПН України з наукової роботи Світлана Литвинова.
З промовою до присутніх звернувся Артур Селецький, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Вітальні слова учасники курсу почули від Світлани Литвинової і Ніни Кутузової, керівника освітніх програм компанії Майкрософт. У заключній промові директор ІІТЗН НАПН України Валерій Биков наголосив на важливості такого курсу і зазначив, що цифрову трансформацію освіти можуть здійснити тільки ІК-компетентні вчителі.
Учасникам було представлено ґрунтовні виступи спікерів MIE-експертів (MicrosoftInnovativeEducator), MIE-тренерів компанії Майкрософт: Світлани Литвинової, заступника директора з наукової роботи ІІТЗН НАПН України; Сергія Григор’єва, к. ф.-м. наук, вчителя-методиста Дніпровського ліцею інформаційних технологій при Дніпровському національному університеті ім. Олеся Гончара; Валентини Уманець, старшого вчителя, вчителя інформатики НВК №240 «Соціум» м. Київ; Ольги Касатової, вчителя-методиста, вчителя історії КЗ «Лисичанська спеціалізована школа I-III ступенів №8 Лисичанської міської ради Луганської області»; Олени Софієнко, старшого вчителя, учителя англійської мови Херсонської гімназії №1 та інших.
Протягом навчального курсу учасники виконали, зокрема, такі завдання: створили групу в Teams; створили завдання (з балами); створили 3 картки презентації у Sway; записали FlipGrid-відео; створили опитувальник у Forms; створили тест у Forms (з балами); інтегрували Wakelet в Teams і створили завдання/практичну/лабораторну; ознайомилися із сервісом Math Solver, виконали завдання; ознайомилися із сервісом Desmos, виконали завдання; запустили свій вебінар і продемонстрували навчальний матеріал; розробили цифрову карту з використанням готових інноваційних рішень Microsoft Office.
Більше про цей захід Ви дізнаєтеся зі сторінки спільноти #Cloud services in education, що є загальнодоступною групою 2,0 тис. учасників за посиланням: https://www.facebook.com/groups/1429370987315738