НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Обрано почесних академіків НАПН України

20 листопада 2020 року в дистанційному онлайн-режимі відбулися загальні збори Національної академії педагогічних наук України. Одним із питань програми заходу було обрання почесних академіків НАПН України. Розглянувши результати голосування щодо виборів почесних академіків НАПН України, загальні збори постановили вважати обраними почесними академіками Національної академії педагогічних наук України: Аржевітіна Станіслава Михайловича (Відділення професійної освіти і освіти дорослих),Кулікова Петра Мусійовича і Півняка Геннадія Григоровича (Відділення вищої освіти).

Довідково. Професор С. М. Аржевітін у 1982 р.закінчив Київський інститут народного господарства, проходив наукове стажування в США, Німеччині, Чехії, Словаччині. Народний депутат Верховної Ради України V і VI скликань, радник Президента України (2006-2012 рр.), заступник міністра надзвичайних ситуацій України (2005-2006 рр.). З 2014 р. працює у ДВНЗ «Київський національний університет ім. В. Гетьмана» (на посадах завідувача кафедри банківської справи та професора цієї кафедри).

Упродовж багатьох років С. М. Аржевітін цілеспрямовано здійснює педагогічно-просвітницьку діяльність у Закарпатській області та інших регіонах України. За його ініціативи у старовинному гірському селі Колочава на Закарпатті створено десять музеїв, з 2006 р. видається історико-культурологічний літопис «Нова Колочава». Він здійснив музеїфікацію педагогічної спадщини на прикладі села Колочава, Закарпатської області.

З проблеми педагогічно-просвітницької діяльності музеїв професор С. М. Аржевітін співпрацює з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.

За заслуги перед українським народом нагороджений: орденом «За заслуги» I,II, III ступеня»;  орденом «Хрест Івана Мазепи»; орденом «Князя Ярослава Мудрого» V ст.; Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, МНС України, МВС України, Національного банку України. 

Куліков П. М. у 1971 р. закінчив Технічне училище №53 в м. Сєвєродонецьку. У 1979 р. закінчив Київський інженерно-будівельний інститут. Пройшов всі ланки будівельного підприємства: від працівника до керівника.

У 1991-1993 рр. – працював на посадах заступника проректора, директора ВО «Прогрес» Київського політехнічного інституту. Тут зрозумів, що освіта – основа економіки будь-якої держави. Тому цю роботу вважає, певною мірою, віховою. Це спонукало змінити виробничу діяльність на освітянську.

З 1993 по 2013 роки працював в Міністерстві освіти і науки України: директором ДП «Освіта», начальником управління розвитку і матеріального будівництва, начальником головного управління розвитку та фінансового контролю, директором департаменту економіки та соціального розвитку, заступником міністра науки та освіти - керівником апарату.

Обраний ректором КНУБА в 2012 році.

Автор понад 176 наукових та науково-методичних публікацій. Куліков Петро Мусійович – заслужений працівник освіти України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, віце-президент Будівельної палати та Академії будівництва, голова Ради ректорів Київського регіону. Нагороджений Орденом «За заслуги» (Україна) III і II ступенів, іншими державними, духовними та галузевими нагородами.

Півняк Г. Г. вчився в Дніпропетровському гірничому інституті на електротехнічному факультеті, отримавши спеціальність «Гірнича електромеханіка». Після навчання залишився асистентом кафедри електрифікації гірничих робіт і промпідприємств. У дніпропетровському гірничому інституті працював на посадах доцента, завідувача кафедри, старшого наукового співробітника, проректора з навчальної роботи, а з 1982 року – ректора Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».

У 1967 році захистив кандидатську дисертацію, у 1982 році – докторську. Учене звання кандидата технічних наук присуджено у 1970 році, у 1983 році присвоєно учене звання професора. У 1992 році НАН України обрала Півняка Г.Г. членом-кореспондентом, а у 1997 році – академіком зі спеціальності «Гірнича та металургійна електроенергетика». У 1990році присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки Української РСР».

Список наукових та навчально-методичних праць містить книги, підручники, посібники, наукові доповіді на різних форумах.

Указом Президента України від 17 листопада 1998 року № 1256/98 Півняку Г.Г. присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за розроблення та впровадження способів і технологій збереження геологічного середовища і забезпечення повноти ефективного, енергозберігаючого виймання запасів вугілля у Західному Донбасі.

Указом Президента України від 19 грудня 2005 року № 1782/2005 Півняку Г.Г. присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки за підручник «Перехідні процеси в системах електропостачання».

Півняк Г.Г. нагороджений орденами «Знак Пошани», Трудового Червоного Прапора, Князя Ярослава Мудрого V і IV ступенів, «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів, знак МОН України «За наукові досягнення» та відзнаку НАН України «За наукові досягнення» та має низку інших нагород.


17:45 30.11.2020