30 вересня 2020 року відбулися XXVII Всеукраїнські педагогічні інтернет-читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Ідеї Василя Сухомлинського крізь призму сучасних освітніх практик: набутий досвід і перспективи», організовані у співпраці Національної академії педагогічних наук України, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ), Всеукраїнської асоціації Василя Сухомлинського, Управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області, кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету. Цьогоріч захід вперше проведено в онлайн-форматі у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією в країні та карантинними обмеженнями, однак це не вплинуло на інтенсивне та творче спілкування.
У читаннях взяли участь різні категорії учасників (понад 200 осіб) з України та зарубіжжя, зокрема: вихователі, методисти, керівники закладів дошкільної освіти; вчителі, бібліотекарі, директори закладів загальної середньої оcвіти; науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти закладів вищої та післядипломної освіти; науковці, музейні фахівці та ін. Зацікавленість широкої освітньо-наукової аудиторії свідчить про масштабний характер заходу, його актуальність, затребуваність та своєчасність.
На пленарному засіданні привітав учасників читань Президент НАПН України Василь Кремень.Із вітальним словом, записаним напередодні цієї події, до учасників звернулися академіки НАПН України Олександра Савченко і Ольга Сухомлинська, директор ДНПБ, член-кореспондент НАПН України Лариса Лариса Березівська, начальник управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області Оксана Мельник.
У рамках читань відбулися онлайн-засідання чотирьох науково-практичних секцій:1) Дошкільна освіта і В. Сухомлинський: «дитина – допитливий дослідник, відкривач світу»; 2) Нова українська школа крізь призму ідей В. Сухомлинського: «у кожної школи має бути своє неповторне обличчя»; 3) Спадщина В. Сухомлинського в системі підготовки і підвищення кваліфікації педагогів: «учительська професія – це людинознавство»; 4) Про творчий досвід вчителів і шкільних бібліотекарів, які працюють за ідеями педагога.
До трансляції приєдналися понад 200 учасників з усіх регіонів України.
15:54 02.10.2020