28 серпня 2020 року, за ініціативи Державної установи «Центр пробації» (Україна) спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології і соціальної роботи (Україна) та Міжнародною платформою STRESS&TRAUMA RESPONSE INTERNATIONAL PSYCHO EDUCATION (Ізраїль) було проведено першу Міжнародну онлайн-конференцію «Організаційно-методологічні підходи надання ефективної психологічної допомоги в умовах трансформації суспільства» для психологів уповноважених органів з питань пробації. Учасниками конференції стало більш ніж 100 психологів, які працюють в уповноважених органах з питань пробації, та фахівців, які мають психологічну освіту, але працюють на інших посадах.
З мотиваційними промовами до учасників звернулися директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук та директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи, доктор психологічних наук Віталій Панок.
Учасники ознайомилися з міжнародною практикою та підходами щодо оцінки ефективності роботи психолога, видозмінами його діяльності в умовах пандемії. Науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи – Надія Лунченко, ознайомила учасників з історією відновного правосуддя та окремими її програмами, зокрема – медіацією, а також навела результати аналізу звернень пересічних громадян України на гарячі лінії з приводу насильства. За один місяць 2020 року з приводу фактів насильства було здійснено близько 6000 дзвінків від дітей та більше ніж 2000 від дорослих. Така ситуація є вкрай загрозливою та вказує на потенційне зростання кількості нової категорії суб’єктів пробації – осіб, що вчиняють домашнє насильство.
Засновник Міжнародної платформ STRESS&TRAUMA RESPONSE INTERNATIONAL PSYCHO EDUCATION (Ізраїль) – Олександр Гершанов, ознайомив учасників конференції з основами салютогенного підходу (підхід, що передбачає роботу з клієнтом на основі його ресурсних, сильних сторін), моделлю BASICPh (6 каналів комунікації, які важливо враховувати плануючи роботу з клієнтами), а також з основами когнітивно-поведінкової терапії та практичними інструментами у роботі з клієнтами.
Модератор конференції – Юрій Луценко, зупинився на визначенні поняття та структурних компонентів консультативного процесу. Окремим аспектом його презентації було питання застосування навичок мотиваційного консультування в роботі з суб’єктами пробації. Він зауважив, що уміння задавати доречні, відкриті запитання це навичка, яку можна формувати шляхом тренувань і вправляння. До важливих навичок мотиваційного консультування його автори – У. Міллер та С. Ролнік, віднесли: відкриті запитання, афірмацію, рефлексію та резюмування. Юрій Луценко зауважив, що конференція має амбітні цілі: розвиток професійної компетентності психологів пробації та підвищення загального статусу, іміджу психолога в системі пробації.
17:37 28.08.2020