НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
Українські вчені діляться досвідом
Міжнародна конференція «Англійська мова для початкової школи», учасником якої була й Україна, відбулася в Ташкенті (Узбекистан). У конференції взяли участь науковці, практичні працівники й управлінці Узбекистану, Казахстану, України, Великої Британії, Франції та Швеції. Проблема, що обговорювалася на конференції, є особливо актуальною у світлі Щорічного Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2013 році», у якому щодо перспектив модернізації освітньо-наукової сфери України зазначено про проблему глибшого вивчення іноземних мов.

18 по 22 червня 2013 року в м. Ташкенті (Узбекистан) за ініціативи Британських рад в Україні, Казахстані та Узбекистані проходила Міжнародна конференція «Англійська мова для початкової школи». Основними проблемами дискусій були проблеми раннього навчання іноземних мов і, зокрема, англійської мови з 1-го класу.

Україна має вже більш ніж десятирічний досвід у цій сфері, тому виступи членів української делегації викликали значний інтерес. Потрібно зазначити, що Казахстан і Узбекистан – лише започатковують ці процеси.

У складі делегації українських учасників конференції був завідувач лабораторії навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України Валерій Редько. У своїх виступах він висвітлив питання, що стосуються стандартизації викладання й вивчення іноземних мов у початковій школі: визначення змісту навчання іноземних мов учнів початкової школи; проблеми підготовки державних стандартів, навчальних програм, створення навчально-методичних ресурсів та підготовки кадрів.

Конференція порушила надзвичайно важливі питання, що в цілому стосуються  продуктивної міжнародної комунікації та співпраці у глобальних масштабах нинішньої цивілізації, тому у процесі обговорення мав місце жвавий обмін ідеями та напрацюваннями кожної з країн  у цій галузі. Досвід України в зазначених питаннях слугував непересічним підґрунтям для створення педагогічних засад для сфери раннього навчання іноземних мов у Казахстані та Узбекистані.

Прес-служба НАПН України
15:40 03.07.2013