16 червня 2020 року відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція «Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти», співорганізаторами якої були:Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, ДЗВО «Університет менеджменту освіти НАПН України», Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Донецький державний університет управління Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова, Національний авіаційний університет. Проведення конференції відбувалася в он-лайн режимі на платформі Zoom.
У пленарному засіданні конференції взяли участь співробітники Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Наталія Сороко виступила з доповіддю «Використання освітніх платформ та електронних ресурсів для підтримки і розвитку STEAM-орієнтованого освітнього середовища школи». В. о. заступника директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Світлана Литвинова – з доповіддю «Актуальні проблеми організації дистанційного навчання в середній і вищій школі».
Співробітники наукових установ НАПН України взяли активну участь у роботі секцій. Зокрема, вчені Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України презентували підходи до організації дистанційної форми навчання в закладах освітина секції «Дистанційна освіта: становлення й проблеми розвитку». Безпечні умови організації дистанційного навчання для учнів 5-9 класів презентовано на секції «Актуальні проблеми якості освіти та технологій у середній та вищій школі». Високою активністю доповідачів ІІТЗН НАПН України відзначено роботу секції «Упровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних і комп’ютерних технологій та засобів навчання у професійній освіті» – особливості використання міжнародної платформи Publons як засобу наукової комунікації, використання міжнародних рамкових підходів у процесі розвитку цифрової компетентності у системі післядипломної педагогічної освіти, досвід розвитку цифрової компетентності вчителів інших країн.
15:37 24.06.2020