За три дні 26-28 травня науковці Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України взяти найактивнішу участь і були співорганізаторами чотирьох значних подій в освіті і науці України.
27 травня відбулася Всеукраїнська онлайн-конференція з питань дистанційної освіти та навчально-дослідної роботи в закладах освіти. У заході взяли участь понад 110 осіб. Литвинова Світлана Григорівна, в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, доктор педагогічних наук виступила з доповіддю «Дистанційна форма навчання як альтернатива реалізації освітнього процесу під час карантинів».
Важливий аспект, на який звернули увагу під час заходу – організація дослідницької роботи з учнівською молоддю, підготовку науково-дослідних робіт як у школі, так і в позашкіллі, зокрема з використанням комп’ютерного моделювання та хмарних сервісів. Серед інших питань, що обговорювалися були наступні: 1. Дистанційне навчання учнів: переваги та недоліки; 2. Дидактика мережевого навчання; 3. Актуальні проблеми освіти сьогодення; 4. Шляхи підвищення якості освіти.
На 28 травня 2020 р в Брюсселі було заплановано засідання Кластеру 4 (співробітництво у сфері науки та технологій, інформаційне суспільство, аудіовізуальна політика, освіта навчання та молодь, культура, співробітництво в галузі спорту та фізичної культури) Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Напередодні, 27 травня, Фондом «Відкрита політика» було ініціював експертне обговорення викликів, ризиків і перспектив дистанційної освіти під час пандемії Covid-19. Метою Міжнародного [не] Форуму цифрової трансформації шкільної освіти в Україні було започаткувати публічну дискусію навколо Стратегії та Плану спільних заходів Україна-ЄС щодо впровадження системи дистанційної освіти. До слова була запрошена Литвинова Світлана Григорівна, в.о. заступника директора з наукової роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, доктор педагогічних наук виступила з доповіддю «Концепція цифровізації загальної середньої освіти».
28 травня відбулось урочисте відкриття VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова школа академіка І.А. Зязюна у працях його соратників та учнів», що ініційована й щорічно проводиться кафедрою педагогіки та психології управління соціальними системами ім. акад. І.А. Зязюна Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Співорганізатором цієї наукової події цьогоріч став ІІТЗН НАПН України. Учасників конференції привітав і виступив з доповіддю Валерій Юхимович Биков, директор Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, доктор технічних наук, професор, академік НАПН України.
Науковців, викладачів об’єднала спільна мета: визначення вимог до професійних та особистісних якостей національної гуманітарно-технічної еліти. Співробітниками Інституту інформаційних технологій і засобів навчання подано біля 30 доповідей, що присвячені актуальності концепції педагогіки добра І. А. Зязюна, інноваційним педагогічним технологіям, педагогічній культурі викладача, традиціям і сучасним тенденціям міжнародного співробітництва в освіті.
Протягом трьох днів (26-28 травня) факультет інформаційних технологій та комп′ютерної інженерії Вінницького національного технічного університету приймав у себе гостей із семи країн світу. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «Інтернет-Освіта-Наука-2020» об’єднала науковців та викладачів закладів освіти всіх рівнів з України, Азербайджану, Болгарія, Грузія, Данія, Польща і Португалія. В роботі конференції взяла участь Ольга Павлівна Пінчук, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН, к.пед.н. Паралельно в декількох кімнатах Google Meet працювали шість секцій: А. Інтелектуальні Інформаційні Технології; В. Комп’ютерні Мережеві Технології; С. Комп′ютерна Інженерія; D. Математичне Моделювання; Е. Комп’ютерні Технології та Інтернет в Інформаційному Суспільстві; F. Інформаційні Технології та Інтернет у Навчальному Процесі та Наукових Дослідженнях. Протягом панельної дискусії серед учасників було організоване анонімне голосування із синхронною візуалізацією в Mentimeter.
Детальніше з подіями та їхніми учасниками можна ознайомитися на офіційному сайті ІІТЗН НАПН України http://iitlt.gov.ua/.
18:13 29.05.2020