НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
ПАРТНЕРСЬКА ВЗАЄМОДІЯ:
Монографія Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України і Бердянського державного педагогічного університету

У межах співпраці відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України і Бердянського державного педагогічного університету вийшла друком колективна монографія «Розвиток творчого потенціалу майбутніх фахівців мистецьких дисциплін як фактор їхпрофесійної самореалізації» (за ред. А.І. Омельченко. – Мелітополь: Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2019. – 361 с.).

У монографії висвітлено результати наукових досліджень колективу викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету,науковців Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана ЗязюнаНаціональної академії педагогічних наук України та споріднених кафедр інших закладів вищої освіти.

Монографія складається з двох розділів: «Професійна підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва в умовах багаторівневої системи освіти» та «Інноваційні технології професійної підготовки майбутніх учителів хореографії в закладах вищої освіти». У монографіївисвітленоукраїнськийдосвідпідготовкимайбутніхучителівмистецькихспеціальностей у закладах вищоїосвіти, подано їїконцептуальні засади. Кожен з розділів має завершений характер і складається з теоретичного аналізу означеної проблематики та її стану в сучаснійосвітнійпрактиці, узагальнених висновків та методичнихрекомендацій, інформаціїщодоподальшогопоглибленоговивченняокремихпитань з певної теми.

До написання монографії долучилися співробітники відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Вовк Мирослава Петрівна розглянула аксіокультурний потенціал української фольклористики в контексті розвитку особистості, Соломаха Світлана Олександрівна проаналізувала світ естетичних цінностей у світоглядній аксіосферівчителів мистецьких дисциплін, Філіпчук Наталія Олександрівна обґрунтувала потенціал музейної педагогіки у формуванні національних цінностей особистості, Грищенко Юлія Валеріївна висвітлила етико-естетичні вектори професійного й особистісного розвитку педагога в теоретичному дискурсі.

Результати науково-прикладних досліджень пройшли апробацію на міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях та семінарах, висвітлені в збірниках наукових праць України та Європейських країн і широко впроваджуються в дошкільних, шкільних, позашкільних закладах освіти, ЗВО.

Монографія «Розвиток творчого потенціалу майбутніх фахівців мистецьких дисциплін як фактор їх професійної самореалізації» буде корисною та цікавою викладачам і здобувачам мистецьких спеціальностей закладів вищої освіти і культури, слухачам інститутів післядипломної освіти, аспірантам, докторантам, учителям закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів освіти; усім, кого цікавлять проблеми мистецької освіти.

Переглянутимонографію можна за посиланням: http://museum.bdpu.org:8080/handle/123456789/2539

Пресслужба НАПН України
11:10 24.04.2020