НАПН України
Закладка 1Закладка 2Закладка 2
ПАРТНЕРСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ КАРАНТИНУ:
Інститут педагогіки + ГО «Наші діти»

За повідомленням ученого секретаря Інституту педагогіки НАПН України Людмили Калніної, в організації дистанційного навчання активну роль відіграють виробники засобів навчального призначення, науковці та аспіранти задля формування та розвитку «людини культури» цифрової епохи.

Громадська організація «Наші діти» та видавництво «Країна Мрій» є партнерами Інституту педагогіки НАПН України. Співробітники Інституту педагогіки спільно з представниками громадської організації та педагогічними працівниками  експериментальних майданчиків розробляють методологічні настанови,оперативно надають консультації, беруть активну участь у проведенні спільних заходів, проєктів, досліджень. Результати наукового дослідження аспірантки 2-го року навчання Інституту педагогіки Тетяни  Роєвої втілені в проєкті «KMMEDIAEDProfi».

Активна громадська позиція працівників видавництва «Країна Мрій», наявність готового навчального мультимедійного контенту «KMMEDIAEDProfi», що  рекомендований МОН України до використання, дозволили великій кількості вчителів ефективно та якісно організувати дистанційне навчання своїх учнів.

Сайт видавництва: https://edprofi.com.ua/

Зараз учителі активно послуговуються контентом для семи освітніх галузей «KMMEDIAEDProfi».

Учні опрацьовують матеріал відповідно до чинної програми за календарним плануванням, яке розробила аспірантка Інституту педагогіки НАПН України Роєва Тетяна – авторка, укладачка та упорядниця контенту «KMMEDIAEDProfi», головна редакторка видавництва, концептуально відповідальна за змістовий складник електронного освітнього ресурсу «KMMEDIAEDProfi». Консультувативний супровід здійснюють упродовж карантину науковий колектив відділу економіки та управління ЗСО Інституту педагогіки НАПН України.

Навчальні матеріали контенту органічно доповнюють сторінки підручників і допомагають учням в опануванні змісту освіти. Відеосюжети прості, зрозумілі, та такі, що вмотивовують учнів до їх самостійного опрацювання.

У відгуках, які надходять від учителів до видавництва, зазначено, що наданий дидактичний мультимедійний контент допоміг їм не розгубитися, а навпаки зорієнтуватися в організації дистанційного навчання, не втратити час на пошуки методівhttps://www.facebook.com/kmmediaua/?ref=bookmarks.

Учителі опорних шкіл та тренери НУШ успішно проводять апробацію мультимедійного контенту «KMMEDIAEDProfi» і рекомендують його до використання колегам на загальних форумах, конференціях, семінарах.

Просте програмне забезпечення цього ЕОР не потребує додаткових навичок від учителя-користувача, а для учнів – розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке допомагає вчителеві керувати процесом дистанційного навчання. Учень-користувач опрацьовує навчальний контент за алгоритмом у три кроки.

Для учнів 5-9 класів видавництво відкрило YouTube-канал  «Дистанційна школа Країна Мрій» (https://www.youtube.com/channel/UCGecvuo5ejTZJHCWdNq2j3g?view_as=subscriber), на якому розміщені навчальні відео для опанування таких предметів, якматематика, алгебра, фізика, хімія, геометрія, історія України та всесвітня історія тощо. Учителі-предметникиу відеокоментарях пояснюють теоретичні факти, коментують особливості практичного застосування теорії.

Задоволеними залишаються користувачі контенту для інклюзивної початкової освіти та дошкільної освіти. 

Потреба у подібних засобах навчання дуже висока, про що свідчать цифри. Станом на 21.04.2020року БЕЗКОШТОВНО отримали доступ до якісного технологічного навчального контенту 3 631 школа із 25-ти областей Україні, як показано в інфорграфіці.



Розуміння ситуації та бажання підтримати українського вчителя в складний момент забезпечили ефективну діяльність науковців і виробників унікального навчального мультимедійного контенту.

Покликання на відеосюжет

https://www.facebook.com/osvita.plus.ua/videos/199062614701200/UzpfSTEwMDA0MDIyMTMyMjAwNDoyMTEzMTY2OTAyMTkwNDA/?fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCdNLAG1ZDu_jpUQB30YT-pCk2KYJli0nbtnv8aw0MMRUC-h0kn8Dt0BImGdBlddGuixRbdqOe3iicD

Пресслужба НАПН України
23:02 22.04.2020